View Single Post
Staro 29.08.2018., 15:21   #61
vcendaki
Premium
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: u svemiru :)
Postovi: 197
kao osobu koja je radila u PBZ banci 5 god. moj osobni savjet ti je da NE ULAŽEŠ U FONDOVE


u ove obične NOVČANE prinos ti je MALI dobiješ mjesečno koju LIPU to ti je ono više fora da nemaš sve novce na tekućem na izvolte



EURO FONDOVI su kao "sigurni" pa je ekipa prošle godine izgubila jako puno novaca kad je todorić otišao .... jer su vezali Euro fodnodove za Agrokor i jako puno klijenata je izgubilo novce. Naknadu sredstava su mogli tražiti svi od banke ali naravno to običnim ljudima nisu rekli samo VIP-ovcima oni su dobili naknadu ostali pušiona. Ne zaboravim nikad ljude kojima su uvalili otpremnine u taj fond i preko noći izgubili 10000-20000 kn.




ovi drugi BOND I sl. fondovi oni su jako RIZIČNI to ti je kao kladionica možeš dobiti a i dosta izgubiti sve ovisi koliko ti je bitna lova koju ulažeš. Nemoj stavljati životnu ušteđevinu u to. Osobne bankare i općenito Managere u banci nemoj pitati previše o ulaganju jer će ti oni preporučit (čitaj uvalit) ono što moraju "gurati" kako bi dobili "well done" od direktora.


Životna osiguranja su ti isto veliko sranje jer staviš dosta novaca u to + moraš svake godine ili mjesečno ovisi kako se dogovoriš ulagati. Ako ti trebaju novci prije onda izgubiš masu . tek predposljednju godinu možeš dobiti onoliko koliko si uložio a tek zadnju dobiješ kao kamate tako da biježi od toga.


I šta god otvorio ili šta god želiš pokušati će ti uvaliti neko osiguranje (jer banke imaju dosta provizije od toga više od svojih proizvoda tako da samo to guraju) I svakako OPREZ kada ti nude "jeftino" osiguranje. Zna biti često spačka sa dopunskim osiguranjem kao MEGA popust ako potpišeš na 2 godine mjesečno ti dođe 50kn imaš sve moguće liste sve ti je pokriveno inaće dođe 250kn ...
Ono što ti ne kažu jest da ti je PRVA godina 50kn i ako ne OTKAŽEŠ mjesec dana prije isteka prve godine automatski ti se produžuje i 2 godina gdje je mjesečna preplata 250kn a ti ne možeš ništa jer si potpisao već uredno.


I ima još masu takvih slučajeva......meni se zgadio takav način rada i uvaljivanja gdje moraš Zahebati ljude pa sam dao otkaz i našao drugi posao
vcendaki je offline   Reply With Quote