View Single Post
Staro 15.04.2011., 13:05   #53
unknown99
Registered User
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Ivane, i ja sam pisao u kasne sate, i zapravo sam produzio post neplanirano.
Gledaj, ja ne tvrdim da je mac savrsenstvo, da ne postoji nista bolje od toga.Samo sam konstatirao ako zelite neko kvalitetno racunalo da to kosta.Kao sto kostaju i druga high end win racunala.
Ne ulazim sada koje je najbolje, jeli npr. asus od 20k ili sony ili hp.

I sam sam napomenuo da OS ima svoje nedostatke, no meni kao korisniku za osobne potrebe ovo sto radim uvelike olaksava i ubrzava rad.Stoga opet napominjem, nijedno racunalo ne zadovoljava sve potrebe, i svatko uzima ono sto mu najvise i najbolje odgovara.Ovako i onako sam trazio neko bolje racunalo, i planirao platiti tu cijenu za laptop. Kad sam vidio mogucnosti, i mogucnost da uredno za potrebe mogu koristiti i win bilo boot campom ili VM-om rekao sam zasto ne.Sigurno da sam prije toga malo pogledao, istestirao, proucio sto pisu, i nisam samo uletio u ducan, bacio lovu i rekao "hocu i ja biti sminker na apple-u"
Ima i Win svoje nedostatke, i smo svijesni istih takoder.

Sto se tice garancije, ispravi me no ne daju proizvodaci na sve modele vise od 12mj garancije.Isto za mnogo modela treba nadoplatiti produzenu garanciju.
No oke, slazem se da bi ipak mogli dati barem 24mj.

Sto se usb portova tice, ne znam cemu.Ova dva su mi sasvim dovoljna.Jedino sto koristim port je mobitel i usb disc.Tako da niti nisam imao potrebe za vise.
Jedino sto me pomalo zivcira je nedostatak HDMI utora, odnosno sto se mora izdvojiti dodatna cijena za kabel.
Mogu razumijeti neku filozofiju da se portovi ne nacrckavaju jedan do drugog nepotrebno, ali su bar mogli dati neki uni kabel.Nebi propali za tih 15tak $.

Sto se tice komponenti hardwarea, mislim da jako dobro znas da im se modeli update-aju svakih 7-8 mjeseci.Prosle godine su bili predstavljeni mozda koji mjesec kasnije, ovogodisnji su prvi sa sandy bridgeom.
I iskreno receno, lijepse mi je da znam da mi model naredni period nece zastariti, da ce imati pristojnu podrsku, nego da za 3mj se vise nece proizvoditi sto je cest slucaj ostalih proizvodaca.
Da ne spominjem xy modela i jos vise podmodela, da se izgubim trazeci.

Sto se grafike tice, osobno mi zbilja ne treba, jer uopce ne igram.Prema tome, potrebnije mi je da je tanji, lakse nosiv, nego podoban za igranje pa time robusniji.
Oke, mozda bi mogli stavljati jace graficke u modele, no opet moramo razumijeti da oni imaju svoj OS, svoje programe, svoje komponente koje primarno prilagoduju sebi.A ne da budu jos jedno pc win racunalo medu ostalim i za igranje.

Za kraj, opet ti ponavljam, nisam ispran appleovac, volim tehnologiju i zasigurno da je kupnja macbooka bila svojevrsna zelja da naucim i vidim rad na necem drugom.
Ne iskljucujem mogucnost da mozda slijedeci laptop nece opet biti win baziran, ako ponude nesto dobro i privuku me.
Za sada sam vrlo zadovoljan kako ovaj zadovoljava moje potrebe.I mislim da je u svemu tome to najbitnije, jer zato i kupujemo.

Da sam izdvojio 18k za Sony Vaio, svi bi klicali super.Predivno.Nitko nebi spomenuo cijenu.

I Ivane, da se razumijemo, cijenim tvoje misljenje jer je iz ruke osobe koja ima iskustva.Ne moramo se sloziti u svemu.No nikako ne cijenim misljenja osobe koja mac nikad nisu vidjela, a kamoli radila na njemu i samo pljuju po istom.

I cemu toliko negativizma, kome se ne svida ne treba kupiti.Ima xy drugih modela.
Ako nekoga zadovoljava HP, Toshiba, meni je drago.Necu nikome tuviti u glave, to ti je sranje, to ima win, kupi ovo ili ono. ili moras imati mac zbog xy rayloga.
Tako mene zadovoljava mac.
unknown99 je offline   Reply With Quote