View Single Post
Staro 12.04.2011., 13:51   #31
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Citiraj:
Autor Red Dwarf Pregled postova
e ovo ti je sine teža vrsta bullshita...slobodno ako si u zagrebu navrati do mene pa da zajedno slušamo čuje li se uopće (osim HDD-a) moj powerbook iz 2002 ili MBP iz 2009 dok rade.
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Iz mog iskustva iMac (20" i 27") MB(p) ranije serije i ova nova, stvarno su tihi. I već san to napominja na prijašnjim threadovaima, imaju dobro rješeno hlađenje i dizajn.
Ajde ponovno pročitajte rečenicu gdje se dotičem buke. Nigdje nema iMaca i MB(P)-a, nego pričam za Mac Pro.

3 godine sam na faksu radio na njima, s tim da su stigli usred semestra. Na kraju sljedećeg su već postali glasni. U prostoriji je bilo oko 5 Mac Pro-a i 5 PC-a. Nakon tih 8+ mjeseci su dosegli razinu buke končarevih "workstationa". Mislim da nema smisla još da i ergonomiju spominjem. Tko je god probao 3h+ raditi s Appleovim Mighty i Magic Mouseom u Illustratoru i Photoshopu, zna na što ciljam. Glossy ekrani na monitorima, kao i cijene/mogućnosti samih monitora.....bolje da ne počinjem.
Barem što se grafičke industrije tiče, Apple je postao čista šminka. Tko god kaže da mu iMac treba za dizajn, laže.

I sam imam Macbook Pro i ne čuje se nimalo. OK, plus za Apple, ali ni ekvivalentni PC laptop se ne grije puno više. Jedino što nema cijelu površinu laptopa za disipaciju topline, ali hardverski ekvivalent košta skoro 3x manje, ako ne uzmemo u obzir da je aluminij i njegova obrada na MBP X puta skuplji od plastike na nekom Lenovu/Toshibi/Dellu/HP-u.

Zašto sam ga kupio onda kad toliko "pljujem" po Appleu.
Jednostavno. Kad mi laptop treba, a to su dosta rijetki slučajevi i trebam brzo i što jednostavnije nešto obaviti na njemu, onda mi je lakše raditi na njegovom trackpadu, ugodnije i brže tipkati na njegovoj tipkovnici, a ako mi i netko zapne za strujni kabel, neće biti štete. A najveći razlog je bila baterija. Sa 7h autonomije, nema konkurencije u PC svijetu.

Glavno računalo, nikad Apple. Sporedno, uvijek.

BTW, prodajem svoj Macbook Pro zbog puta u US, i namjeravam gore uzeti Air ili iPad2 s tipkovnicom.
Na laptopu se ne igram, a većinom mi treba za pregledati mailove, word/excel/powerpoint i kraća surfanja.
Ako ima zainteresiranih, slobodno se javite.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote