View Single Post
Staro 30.03.2016., 21:54   #110
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor fiumeTT Pregled postova
na to ih je podsjećam da postoje zakoni o zaštiti potrošača u EU koji su oni stavili na stranicu i rok od 15 dana,stoji na njihovoj stranici pod sprovođenje zakona da su dužni u 15 dana utvrditi kvalitetu opreme i zamjena,novac ili dogovor sa kupcem. link https://iponcomp.hr/site/disclaimer
Ja na njihovoj stranici ne vidim gdje piše da su oni dužni riješiti reklamaciju u roku 15 dana, vidim samo da se nešto spominje kako će oni "pokušati", "probati"...
Također, nisam upoznat da postoji nekakav EU zakon koji spominje rok od 15 dana za rješavanje reklamacija.

Citiraj:
i to može potrajati mjesec, dva , šest ili nerijetko godinu.
To je neka tvoja interpretacija ili su ti oni rekli da to može potrajati 6 mjeseci-godinu?

Citiraj:
gdje ih ja opet pitam ok recite mi kada će biti gotovo jer to traje već 36 dana od prijave kvara.
Ne gleda se kad si ti nešto prijavio nego kad je predmet poslan odnosno pokupljen od tebe.
Dakle, pokupili su grafičku 2.3, znači nije 36 dana nego 28, što i nije tako strašno pošto su neki čekali i duže u našim servisima.

S obzirom da ovo šalješ u Mađarsku, oni u Poljsku, pa opet nazad tebi - to su normalni rokovi i na takve zavrzlame trebaš biti spreman kad kupuješ iz inozemnih trgovina.
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote