View Single Post
Staro 16.11.2010., 13:23   #14
summus
Premium
 
summus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: U kućici na stablu
Postovi: 261
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Sto se tice slike DVI/HDMI u teoriji bi trebalo biti isto, digitalni prijenos signala i jedno i drugo ali evo praksa kod kolege je pokazala drugacije (Zwer54), mozda je bilo do kabla..
Ovo mi se svidja opcija sa Hannspree monitorom, samo gdje ga nabaviti? na nabavi ga nema...
Pa da u teoriji jest ista kvaliteta slike, jedina razlika između DVI i HDMI je što imaju različite konektore i što HDMI može uz sliku prenositi i zvuk...u praksi je očito puno toga drugačije...i nije to problem do kabla. Monitor koji sam ti preporučio možeš kupiti u Krapini (tamo ti je najbliže) to sam ti napisao u postu iznad, a trgovina ti se zove Callidus (zamoli ih da isprobaš monitor u trgovini, meni su rekli da im to nije običaj ali da će napraviti iznimku - vjerujem da će i tebi tako).
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
@summus:
Kako mozes reci da je dvi i hdmi ista slika ako se nisi osobno uvjerio? Upisi u google lg 2762d review pa citaj, vise njih je napisalo da je slika na hdmi malo mutna...
A od jucer imam samsung 2333hd i kad spojim dvi, slika je kao svaki normalan monitor, a kad spojim hdmi kablom, slika je katastrofa, odvratna i neusporediva... Ne vjerujem da je do kabla jer sam probao spojiti dvb-t reciever s tim kabelom i slika je bila normalna...
A i na oba ta monitora pc lijepo pise dvi i d-sub, a hdmi i ostalo za nekaj drugo...

Sljedeca stvar, svaki od tih monitora sa tv kad spojis hdmi kablom moras manualno paliti i gasiti dok kad spojis dvi kablom sa gasenjem kompa tv ode u sleep mod i pali se automatski sa paljenjem kompa...
Možda je baš problem do monitora koji imaju ugrađen tv-tuner, nisam probao monitor koji spominješ ali sam isprobao monitor od LG-a koji nije imao ugrađen tv-tuner - kvaliteta slike potpuni ista i kada je spojen sa HDMI kablom normalno ode u sleep mod kada se ugasi komp.(LG W2486L)
Očito nekom radi kako treba nekom ne - zato ja nikada ne bih uzeo monitor baz da ga prije isprobam nije stvar samo da pogledaš ima li mrtvih piksela...monitor treba isprobati i meni je to najnormalnija stvar to što većina trgovaca to smatra nenormalnim to je druga stvar.
summus je offline   Reply With Quote