View Single Post
Staro 01.12.2022., 17:12   #22
Splitska Posla
Premium
Moj komp
 
Splitska Posla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Split
Postovi: 97






Problem nije bio u kablovima. Resetirao sam postavke mreže i opet dobio očekivani gigabitni prijenos podataka. Inače nisam mrežar ali drago mi je da router radi kako treba.
-->
Update: nisam još kupio Cat5.E kablove ali sam mjenjao parametre konekcije. Jedan od njih se zove "Link negotiation", a defaultna opcija je "Ignore". Na oba računala sam se poigrao tim opcijama i testiranjem opet dobio brzine prijenosa podataka sporije od očekivanih. Naravno, uspio sam zaboraviti lozinku od routera pa sam i resetirao router i otišao spavati.

Maloprije sam ponovio test s drugačijom kombinacijom kablova. Izbacio sam onaj Cat.5E i koristio samo Cat5 iliti "starovičke" kablove ali dobio sam veće, očekivane brzine, konkretno 103.28MB/s odnosno oko 866 Mbps.Što sam bogu skrivio?


Na slici: test brzine prenosa datoteke veličine 1000000000 bitova (jedan gigabajt) između dva računala i kablovima kategorije Cat5:






Problem nije bio u kablovima. Resetirao sam postavke mreže i opet dobio očekivani gigabitni prijenos podataka. Inače nisam mrežar ali drago mi je da router radi kako treba.
Splitska Posla je offline   Reply With Quote