View Single Post
Staro 07.11.2014., 20:34   #7
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Preciznije ovo je manual > http://download1.gigabyte.eu/Files/M...ud3r_1.6_e.pdf
užasno spori dl, alternativa > ftp://download.gigabyte.ru/manual/mo...ud3r_1.6_e.pdf

Dakle, neka je hdd spojen na SATA2_0 port, cd/dvd spoji na GSATA2_0 port,
otvori Bios i provjeri / postavi u Integrated Periphherals:
- SATA RAID/AHCI Mode (Intel ICH10R South Bridge) = AHCI
- SATA Port0-3 Native Mode (Intel ICH10R South Bridge) = Disabled
ovo si valjda več sada postavio a niže ispod Onboard LAN Boot ROM je ono što te muči,
- Onboard SATA/IDE Device (GIGABYTE SATA2 Chip) = Enabled
- Onboard SATA/IDE Ctrl Mode (GIGABYTE SATA2 Chip) = IDE
+ Save + Reboot.
Pa kako sam rekao upravo sam to napravio. AHCI na diskove i IDE na GSATA di je spojena prža. Te opcije koji si napisao su za to. Ali tada mi čita svaki 5 disk a kad stavim IDE onda ju nit ne vidi u winsima a kad pržu spojim na neki od intelovih SATA portova koji su na AHCI-u onda ju winsi vide ali ne čita ništa.
BTW, pričao sam ranije gluposti za pržilicu, nije pioneer već Samsung 223Q prža stara 5 godina i iako je SATA brijem da ta na winsima koji su na AHCIju ne bu radila nikako bez obzira što su GSATA portovi na IDE.
Uzeo bi ja neku noviju pržu koja provjereno rai na AHCI ali neznam koja bi to bila. 100 i kusur kuna mi nije puno obzirom da mi cd player u autu ne podržava mp3 niti ima usb (original u toyoti) a bome i arhiva na DVD je najjeftinija.
Tvrdi je offline   Reply With Quote