View Single Post
Staro 29.09.2013., 18:16   #124
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,771
Citiraj:
Autor estugarda Pregled postova
Dok nema službene izjave, a nema, Ativ Q nije otkazan, nego odgodjen.
Ativ Q development je u canceled stadiju - problemi sa patentima u vezi dual boota. Info prilično pouzdan

Možda izađe neki sličan model u budućnosti ali ovo što su najavljivali - jako teško

Citiraj:
Autor estugarda Pregled postova
A ovo sa Win8 na tabletu, iako zvuči dobro, nije baš tak jednostavno. Jedini poznati slučaj takvog cross-platform developmenta je htc hd2. Ali uz najveću dev scenu ikada...Ne vidim da će se uskoro pojavit dev scena za kineze koja bi radila tako nešto.
Znam, baš se nekako nadam da će jednom nešto tak napraviti i za neki tablet, primjerice kad bi Oppo napravio takav nekakav tablet - šanse bi porasle prilično.

Citiraj:
Autor estugarda Pregled postova
I ne vidim smisao ove izjave da je Android u usporedbi sa Win8 bezvezan izbor za tablet. Možda do JBa, ali najaksnije nakon toga, to se više ne može reći. Osim naravno ako u startu ne misliš koristiti tablet kao laptop/desktop replacement...A takvih još za sada nema...barem ja ne znam za njih...
Ne velim ja da je Android objektivno loš na tabletu, osobno želim tablet koji u slučaju potrebe mogu spojiti na veći ekran i koristiti standardne aplikacije kao na laptopu/stolnom kompu. Prvenstveno mislim na browsere, music player, USB podrške, puni Office itd.

Citiraj:
Autor estugarda Pregled postova
Ovi sa jačim i5 (surface) su veliki, teški i slabe autonomije, pa i nisu baš pravi tableti jer nisu dovoljno mobilni, a Atom je preslab da bi od tableta napravio laptop/desktop replacement. O gpu, ramu i pohrani da ne pričamo.
PS E da. Bio je i onaj HP WebOS tablet na kojem su napravili port na Android. Ali ako se dobro sjećam, to je potrajalo godinama i nikad nije skroz radilo...
Atom, pogotovo Bay Trail, savršeno bi ispunjavao moje potrebe

Ne tražim potpuni dekstop/laptop replacement nego uređaj koji ima jaču bateriju i koji je mobilniji + da ima touchscreen. I da mogu multitaskati kao na nekom desktop OS-u - dakle prozori i korištenje više aplikacija istovremeno.

P.S. ne bih htio dati više od soma i pol za tablet pa zato niti Win8 kinezi (još) nisu na repertoaru.

Citiraj:
Autor brandon Pregled postova
Uz multiwindow podrsku koju neki android tableti vec sada pruzaju shta was to tocno vuce na windowse?
Ne volim Android na tabletu, Windows 8 mi se više sviđa jer ja, suma sumarum, želim dekstop-like experience u formi laptopa.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote