View Single Post
Staro 25.01.2016., 22:10   #50
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Evo iz prve ruke par informacija o MX3 daljincu o kojem smo diskutirali na temi Koji Media Player Kupiti.

PRO:
- Cijena, 75kn je nevjerovatna cijena za ono što se dobije.
-Solidna kvaliteta izrade. Dobra ergonomija, lijepo leži u ruci, prilično tanak što me ugodno iznenadilo. Ne ostavlja dojam kineskog jeftilena, solidno gumirane tipke.
-RF + IR daljinski s mogućnosti učenja IR komandi sa drugog daljinca, evo ja ga na RF-u koristim za M8S, a na IR-u kao TV daljinac (s tim da sam u IR modu donju crvenu tipku programirao da pali M8S).
- Mogu se programirati sve tipke, bez obzira što na internetu ima dosta tutorijala gdje pišu da se programiraju samo one tipke u boji i Power. To nije istina i sve tipke se daju programirati osim tipkovnice na stražnjoj strani.
- Radi "out of the box" s Androidom i Openelecom (u mom slučaju na M8S sa Openelecom).
- Solidan žiroskop i air mouse, radi bez problema.
- Sviđa mi se opcija da kad ga okreneš na stranu tipkovnice, žiroskop automatski blokira daljinske tipke kako ne bi slučajno kliknuo.

KONTRA:
- Ovo vrijedi i za Mele, tipkovnica nema osvjetljenje tako da je praktično neupotrebljiva pri slabom svjetlu (osim ako ne tipkaš bez gledanja).
- Ovo isto tako vrijedi i za Mele (a mislim i za bilo koji drugi daljinac), ne možeš upaliti uređaj preko RF usb prijemnika, tako da moraš programirati neku tipku u IR modu da ga pališ preko nje. Dakle da bi ga upalio preko MX3 moraš kliknuti na TV gumb dolje lijevo (prebacuje RF-IR mod), kliknuti na tipku koju si programirao da glumi Power tipku...te ponovo kliknuti na TV gumb kako bi ga prebacio u RF mod. Mele je tu u prednosti jer ima dodatnu programabilnu Power IR tipku koja radi i u RF modu.
- Dosta slabašan IR odašiljač, moraš naciljati u TV ili M8S kako bi u IR modu uređaji primili signal, puno slabiji od starog Philips SRP5004 univerzalca ili Logitech harmony 555. RF radi izvrsno, ne trebaš držati daljinac usmjeren u smjeru uređaja da bi radio kako treba.
- Malo premalo ispupčene tipke, ja bi da su malo "više vani" za moje ćevape.

Na kraju, daljinac je stvarno čudo za tih 70-tak kuna i radi vrlo dobro (osim preslabog IR-a), ali da je savršen u svakom pogledu ...nije.

GoodLooker je offline   Reply With Quote