View Single Post
Staro 08.11.2009., 11:25   #55
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,862
Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
ja imam pitanje...instalirao sam s orginal stranice xbmc nakon toga sam otisao na link koji si ti stavio nesto iznad ziiky

EDIT2: odustao sam na obicnom radi 720p mkv kad stavim transparency i dodatke nece sljakat

Nekontam EDIT2 ... program ti neradi sa 720p ???

Evo postupak ukratko ... prije ovoga pobrisi sve stare XBMC instalacije i pod docAndsett/user takodjer.

Zanemari sve postove iznad jer Alpha je vani.
*Skidas ju sa oficijelnog sajta Current Pre-release: Camelot Alpha1
*Transparency skin otpakiras u C:\Program Files (x86)\XBMC\skin (skontaj putanju u XP-u sam, slicno je)
*Prvo Librarys, da bi ti povukao sadrzaje i backdropse sa neta moras imati ukljucene librarys
*Kada se prebacis u Transparency skin, idi na:
xbmc/settings/skin settings (u obliku je popupa s lijeve strane)/home window tu kvackaj movies i tv show da dobijes te izbornike na glavnom prozoru
Sad na glavnom prozoru udji pod movies izbornik pa na ad source i browse na svoju kolekciju filmova, potvdi. Poslije odabira vidjeces dolje lijevo u prozoru SET CONTENT (vrlo bitno ... jer ovime XBMC-u dajes do znanja da je su u tom folderu filmovi) /this directory contains/movies.
Za scrapera odaberi iMDb.com(english), kvačka na run automated scan,scan secursively, a pod settings dolje enejblaj theMovieDB.org time dobivas da pretrazuje i IMDb i theMovieDB.org.
Kada sve to podesis kliknes OK i skeniranje tvoje kolekcije ce poceti. I to je to.
Pod settings/video/librarys potvrdy update library at on startup da omogucis brzinski scan novih filmova
*Sve ovo ponovis i za serije, s time da za scrapera odabires thetvdb.com, kvackas run automated scan, ok i scan ce poceti.

Najjednostavniji nacin da ti OpenSubtitle_osd scripta proradi je:
*ides pod favourites i pokrenes SVN repo installer
-pa nadalje XBMC-addons/scripts (sacekaj da povuce s neta) pa izaberi OpenSubtitles_OSD (v1.4) DL-aj ju i instaliraj.
-kada ju instaliras ides: Settings/appereance/kvackaj show hiden files and directories posto su ti fajlovi skriveni u windowsima
-opet idemo na Settings/skin settings/scripts kvackaj show subtitle script button in OSD (dodaje titl izbornik kod pauze unutar filma)
-ispod script path browsaj do C:\Users\Ziiky\AppData\Roaming\XBMC\scripts\default.py (kod XP-a doc and sett/user/AppData/XBMC/scripts/default.py mislim)
-Skriptu podesavas na nacin:
glavni prozor/scripts/OpenSubtitle_OSD/desni klik/script settings/
Tu biras primarni i sekundarni jezik ... skida 2 jezika max
Dolje imas za sada podrzana 3 sajta ... mozda uspijemo dogovoriti i divx-titlovi.com

Da omogucis cdArt (animacija rotirajuceg cd-a) pod postavkama skina samo dodaj putanju foldera di ti je glazba, a za cleanArt (popup slicica kod tv serija kod ffw,rw i pauze) dodaj putanju foldera di su tv serije.
Ogromnu bazu imas ovdje
Malo prelistaj i ovo ako zapne

Sto se tice Librarys-a, imenovanje filmova nije striktno propisano, cak mozes ostaviti i one kobasice od imena sa torrenta, ali bar da postoji imalo suvislog naziva koje donekle podsjeca na ime filma biti ce dovoljno.
npr. ovo prolazi My.Sisters.Keeper.WP-Scr.XviD-IMAGiNE
Kod serija ... Heroes S01E01, Heroes 1x1 mada i derivati poput "Dancing.With.The.Stars.US.S09E01.HDTV.XviD-2HD" prolaze
Program je prilicno flexibilan i nije kao w7mc koji ni copy/paste imena sa iMDb-a nemoze naci ;P
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 08.11.2009. u 11:41.
Ziiky je offline   Reply With Quote