View Single Post
Staro 09.08.2007., 15:23   #19
gorluk
Čovjek
Moj komp
 
gorluk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,156
OK, sad mi je jasno otkud tebi tvoje "znanje" o monitorima (iako se opet nisi udostojio postati jedan od tih sajtova, sad sam barem skužio izvore tvojeg "obrazovanja").

Ne da mi se više raspravljati s nekim tko ne može razumijeti tako jednostavne koncepte, nisam ja tu neki defektolog i socijalni radnik, postoje primjerenije ustanove za to, no samo da ti odgovorim na to o NEC 2690WUXI:

"there are better entertainment oriented monitors on the market at the moment"

OK - apsolutno se slažem, samo mi molim te sada kvotaj mjesto gdje si napisao kako želiš da ti kažem koji je bolji "entertaiment oriented monitor" na tržištu?

Možeš li ti shvatiti da postoje monitori koji su općenito bolji (u većini pogleda), te da postoje lošiji monitori u skoro svakom pogledu, ali su ipak bolji za određenu namjenu? Mislim, znam da ne možeš shvatiti tako kompleksne koncepte, no ipak nekakva nada tinja...

Ti si sam naveo "zaokruživanje" i "kad se sve zbroji" itd. - e pak kad se sve zbroji NEC 2690WUXI je daleko bolji monitor od BenQ FP241W. Uopće se ni ne mogu uspoređivati - NEC je za nekoliko klasa bolji. Bih li ga preporučio za gaming? Rijetko (odnosno u onim slučajevima kada se na kompu pored gaminga radi i nešto drugo što može iskoristiti prednosti tog monitora), ali ne govorimo o tome. A-TW IPS matrica naspram MVA matrice / 12-bit LUT koji se mogu hardverski kalibrirati naspram nedostatka te opcije / 92% color gamut naspram 72% color gamut itd itd...

I btw. taj Planar i NEC imaju IDENTIČAN panel, te identičan dot-pitch.

Inače, ja sam razgovarao s desecima ljudi koji imaju NEC i koji im služi izvrsno za gaming (a zahtjevni su korisnici, te su taj model uzeli ISKLJUČIVO zbog gaminga). To što nema najmanji response time i sl. ne znači da to i dalje nije izvrstan monitor i za gaming.
gorluk je offline