View Single Post
Staro 20.05.2016., 20:11   #1590
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
naletio na nekakvu akciju za trackball m570 na amazonu za 38 evrića i usput pokupio MX Master.

Trackball znam zašto sam kupio, a MX Mastera sam naručio da probam, ak ne valja vraćam ga nazad. Ali dojmovi na prvu su i više nego dobri, tijelo je višlje od MX Performancea, površinski materijal je gumiran svugdje osim na dvije glavne tipke, a novi "setpoint" je naizgled puno jednostavniji ali i moćniji od onog koji je namijenjen MX Performanceu.

Automatski hyperscroll engage (Picard naglasak) funkcionira odlično out of the box. S gestikulacijama uz pritisnutu tipku se moram još igrati, po defaultu je thumb button + pokret gore dolje lijevo desno, a gestikulacije se mogu u potpunosti fleksibilno namještavati, hoćeš pokrenuti aplikaciju, napraviti tipkovničku kraticu ili nešto slično.

Javim još dojmove o trajanju baterije i tako to.

EDIT: pogledah opet temu, vidjeh da se raspravlja o položaju back/forward tipke. Kao netko tko ima popriličnu šapu, mogu se složiti da je položaj tipki na čudnom mjestu, no jedino čudno je FWD tipka. Back tipka je tako postavljena da se stišće debljim dijelom palca IZA jagodice, dakle ne jagodicom, nego više iza i to funkcionira besprijekorno. Nije moguće nehotično pritisnutiFWD tipku kad se želi pritisnuti BACK.

S druge strane, FWD tipka se ne može pritisnuti na isti način uopće, već se mora saviti palac kako bi se vršnim dijelom palca pritisnula tipka. Ali niti to nije sad neka muka, rekao bih baš suprotno. Te dvije tipke su u odnosu na mx perf postavljene niže tj bliže palcu, tako da je do njih jednostavnije dosegnuti palcem nego kod mx perf.

Direktna usporedba otkriva da je po apsolutnoj visini miš isti kao mx perf, međutim, ta visina je drugačije raspoređena te se zato dobiva dojam da je viši, teško je ovako opisati. Ugodniji je u svakom slučaju.




Na prvu mi bočni kotačić nije baš neka sreća. Pruža dosta otpora prilikom okretanja i ima kao kašnjenje, tj. namjerno je napravljen lag za aktivaciju, da se ne bi nehotično po njemu diralo. Kao bolje rješenje bih rado vidio mehanički klik prilikom okretanja, kao na normalnom kotačiću.

EDIT2: nakon korištenja miša 3 dana osjetio sam da mi stvara pritisak na bočnom dijelu dlana prilikom dužeg korištenja. Vraćam ga nazad. Svim ostalim opcijama sam više-manje zadovoljan, najveća je mana bočni kotačić.
__________________
Spoiler alert!

Zadnje izmijenjeno od: De5tr0yer. 22.05.2016. u 23:13.
De5tr0yer je offline   Reply With Quote