View Single Post
Staro 05.09.2014., 23:39   #47
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor robbie Pregled postova
realno mislim da amd samo proizvodaci softwarea mogu spasit tak da pocnu koristit svih 8 jezgri, al zivi bili pa vidili... mozda amd iznenadi...
Ma u tome i je skoro najveći problem, da barem malo optimziraju te igre. (Profesionalni softer je ipak relativno dobro oprimiziran za multicore sistemem i porast sa brojem jezgara je skoro linearan).

Baš frustrira, jedina igra koju zaigram već dulje vrijeme kada imam vremena - WarThunder (sa avionima). Doduše, igra je još u beti, ali CPU utilization je retardiran. Jedna jezgra je uvijek zakucana na 100%, ostalih 7 chilla na nekoj sići od loada - 2-3-5%. Koliko je to glupo? Mislim, igra se vrti na "movie" quality postavkama sa konstatnih 60fps (i naravno kuži samo jednu grafu, GPU utilization u prosjeku od 40-60%prve grafe za tih 60fps) ali zna se dogodit kad je neka gužva - explozije, puno aviona na jednom mjestu, niski preleti (pa onda malo mora fiziku uključit- drveća ovo ono) da fps dropne.

Zašto? Zato što je preostalih 87,5% CPU-a ilitiga 7 jezgara i 100% GPU-a (cijela jedna grafa) neiskorišteno.

WarThunder je samo primjer, masa igara je takvih...

EDIT:

Evo, sad bezveze pustim quick scan od avast antivirusa i load procesora je od 9-13% što bi aludiralo da koristi samo jednu jezgu, jel. Uz takvo programiranje i optimizaciju, nije ni čudo što Intel ubija

Zadnje izmijenjeno od: Sam Fischer. 05.09.2014. u 23:56.
Sam Fischer je offline   Reply With Quote