View Single Post
Staro 12.02.2019., 09:03   #3558
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Citiraj:
Autor nub Pregled postova
@geronimo, kak misliš ubija oči? Pa smanji brightness. Piše u reviewu Brightness= 65 (according to preferences and lighting)

Što se tiče prikaza herca, naravno da će prikazivat uvijek fiksno kolko si postavio (144hz). Pratit će framerate jedino ako koristiš freesync ili nvidia adaptive sync. Uostalom, zašto bi u igri lockao na 60fps, ako ti monitor može prikazati puno više (144).
limitiram jer grafa sigurno nece drzat to stalno na 144hz, a 60 bi mi trebalo bit sasvim dovoljno zar ne?
u svakom slucaju to je sve testiranje tek. da vidim kak funkcionira.
sto se tice brightnessa, stavio sam ja b=65, ali brate u win-u meni to razara oci. jel on oce reci da mos ti to smanjit po volji, ali ja sam shvatio da je to zabetonirano kao d best, jer ako se ide mjenjat onda se gubi prikaz slike odnosno range boja zar ne ?
onaj text postavka mi je otprilike koliko volim brigtness dok sam u win (net, office, cad,...).
na TV-u iz potpisa to imam rjeseno odlicno jer kako se mjenja hercaža tako mi se mjenjaju postavke. npr. dok gledam film/seriju prebacuje se obzirom na source (23.xx / 24 / 25 / 29.xx fps(Hz)). naravno u tim postavkama mis i win su neupotrebljivi, ali za gledanje je odlicno. kad ugasim player ili izadem iz full screena vraca se na 60Hz.

vidim sad da je jedan od onim softvera sto su na CD-u od AOC-a za namjestanje OSD-a da se nemora klikat po onim jadnim tipkicama na monitoru ok kojih prsti utrnu pa bum probal to danas kad dodem doma.

@Calavera, pa ja i bi smikso svoje, ali kako napravit shortcut. recimo napravim 2 postavke. jedna win (tamno i ugodno) i jedna za igre (ono sa review-a) i samo switcham izmedu te dve.
vidjet cu u ovom softveru, mozda ima takva mogucnost i to je onda to.

btw jel gubim neke mogucnosti ako u isto vrijeme drzim TV (1080p, 60Hz) i aoc (1080p, 144Hz) upaljenim odnosno onaj clone il kak se vec zove? da nije zbog toga onaj counter od AOC-a sa OSD-a stalno fixan na 144hz iako nisam primjetio tearing sto bi znacilo da je freesync radio?

edit: za koristit free sync samo njega aktiviram u OSD-u jel tak i bilo kakav vsync u igri ili nvidia control panelu ide na off (sto uvjek kod mene i jest jer mrzim lag)? moram napomenut da sam nub sto se tice adaptive vsynca. nisam se nikad stime htio igrati.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote