View Single Post
Staro 21.07.2004., 22:37   #21
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Originally posted by miato
kolko sam ja upucen u specifikacije, vecina dvd romova sluzbeno podrzava i citanje -RAMa.sad jel u praksi tako, nisam imao priliku isprobat...
Svaki gornji model IBM-a serijski ga cita.
Gotovo svaki IBM Notebook ga cita i snima (kao obavezan)

Toshiba top modeli takodjer (to se lako vidi u specifikacijama)

Mac u kombinaciji superdrive-a.

Svaki Compaq,IBM,Dell server mora imati pod obavezno citanje a buduci da dolaze sa snimacima,...sanse su da vecina imaju i snimanje istog.

LG je ponudio nesto sto je MAC nazvao superdrive ili Panasonic u tisini nazivao multi drive. LG ga zove Super Multi (sa pripadajucim logo-om) Sigurno je neovisno kako ce ga zvati ostali, da ce konkretan broj novije generacije uredjaja imati normalno citanje a
po njihovoj strateskoj procjeni i snimanje DVD-RAM-a.

DVD-RAM forum do sada nije jako forsirao guranje vise imena u asocijaciju jer se drzao razvoja u svojim uredjajima.

Sada kad vani vec i casopisi "lakše lige" potvrdjuju neupitnu arhivsku kvalitetu i sigurnost, Forum se odlucio malo pustiti na siri teren. LG je prvi to prihvatio jer mu je to dalo dodatno "ozbiljnosti" u industriji no sigurno je da ce vrlo brzo i drugi ubaciti po koji model. (top vjerovatno)

Daleko od toga da ce veliki broj znati za taj medij, no barem ce odredjeni broj korisnika postati advokati iste tehnologije.

Ostali ce ga jednostavno ubaciti da ne gube (istina male ali ipak)
dio ponude. No jedno je sigurno, modeli koji ce ga moci i snimati ce morati biti za stepenicu pouzdaniji od "obicnih" to je neminovno
ako se zeli dobiti DVD-RAM licenca.

Bas sam se sjetio kad sam nedavno razgovarao sa prijateljima Mac-ovcima - komentirali su - zasto sad taj LG ide sa tim DVD-RAM-om?

Prije par dana cujem kako vecina istih koji ga koriste (RAM) vec razmislja ako se pokvari Superdrive, LG je ista stvar, brzo se to proculo da ga ovaj ima u opciji i da se prodaje kod nas.

Nije ubitacna zarada za LG, ali dobar potez za image pouzdanosti.

Sto se tice bas samih citaca svaki Panasonic i Toshiba DVD citaci 100% citaju DVD-RAM.

Toshiba je inace po pouzdanosti Optickih uredjaja ekvivalent Seagate-u u HD domeni.

Poznata po neunistivim SCSI drive-ovima.



__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 22.07.2004. u 00:03.
Visage je offline   Reply With Quote