View Single Post
Staro 18.05.2018., 16:55   #3489
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Dan nakon preslagivanja kištre da iznesem dojmove.


Fractal R4 vs Fractal R5:


R4 bolji od R5:
- kvaliteta izrade: tu mislim prvenstveno na kvalitetu materijala; iako su oba kućišta vrhunska po pitanju kvalitete izrade, bolji dojam pod prstima daje R4 (trayevi za HDD/SSD kvalitetniji i čvršći te bolje "sjednu" u svoje ležište na R4; malo deblji lim na R4 cca 0.1-0.2 mm; kvalitetnija prednja vrata i magnet (za razliku od "kopčanja" kod R5 - jednostavno se vidi da se malo ušparalo na nekoliko sitnih primjera ali vidi se da je.)
- okomito postavljanje grafičke kartice (R4 ima; R5 nema)


R5 bolji od R4:
- cable management: i to by far; ploča je "ukopana" tako da se manje trebaju pigati kablovi i odotraga ima nešto više mjesta te su velcro vezice fini asset i pomoć u tome
- tišina; kištra je nešto tiša od tihe R4

- modularnost: za razliku od R4, mogu se demontirati oba HDD cagea te se iza mogu ugraditi 2x 2,5" drivea bez da se skida ploča (kao na R4) ; osobno sam ostavio veći HDD cage i potrpao sve u njega; dodao bi još i vrata kojima se može promjeniti smjer otvaranja + donji filter koji se bez beda može izvući s prednje strane (na R4 se vuče sa stražnje strane)

- prozor


Tako da R5 nije baš neki upgrade na R4, ako se gleda čista kvaliteta izrade. Apsurdno, rekao bih da je tu možda i korak natrag. Marginalni, ali je. Ali, R5 u svemu drugom bitnom šije R4 i to onako fest. Ono što je isto, vanjština je OK i jednom i drugom te dimenzije i meni najbitnije - crni monolitni dizajn bez lajsni i kerefeka


Još eventualno mogu nadodati da je kod R4, plava LED-ica ubijala. Na R5 mi je to malo bolje riješeno + "treperenje" zbog rada HDD-a je isto lijepo.

Na R4 mi se sviđalo što su USB3 postovi na kištri bili plavi i Reset button je bio pristupačniji i bolje riješen, a sad su USB3 portovi crni, a reset gumb je minijaturan i jedva klikabilan, no nema veze


Da samo ne laprdam, sad to izgleda ovako:





Uglavnom, 4,5 od 5 mu dajem.
Brko je offline   Reply With Quote