View Single Post
Staro 02.10.2018., 00:27   #1079
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
jos jaci faktor je individualna tolerancija na snizavanje grafickih postavki koje se nigdje vise ne spominju vec se nabija standard pod normalno sve maxano i prema tome rade reference, a ono 1080p maxano moze biti zahtjevnije od 1440p na medium,
osobno low ne podnosim, medium hajde ako mora, high-u tezim i potpuno me zadovoljava, maxano ultra ako moze dobro ako ne-uopce me ne dira,
gledam 1440p rezoluciju i gtx1060 3gb sve nove igre vozi na medium/high postavkama 60+fps, kad dode vrijeme gdje je potrebno spustati na low/medium za 60fps onda je vrijeme za jacu karticu



problem se stvorio sto dode neupucen covjek sa upitom koju karticu uzeti i uvaljuje mu se nepotrebno skupa uz pojasnjenja nabacivanjem superlativa mete pod, svjetlosna godina, nebo zemlja i sl, pomislit ce da kupuje duplo troduplo jacu stvar kad ono 30-40%. objasniti tocnije o cemu se radi pa neka covjek odluci.
Da mi je vidit tu 1060 3gb koja 'vozi na high' 60+ fps-a u recimo bf1 mp na 1440p ili project cars 2.... Eto, to su samo 2 igre (od 15ak) koje sam prilično isprobao sa 1060 3gb i 6gb također kao i sa trenutnom 1070. Budimo realni, 1060gb je već SAD knap grafa za fhd naslove, a kamoli za koju godinu. O tome se ovdje priča, samo teško je to svakom objasnit.
Pa 3gige vram-a je bilo ok prije 5god a ne sad... Sad upali bilo koji mp aaa naslov, stavi detalje na high, ne moraš na ultra i nafilat će vram dok kažeš keks. I onda krene droppanje frejmova
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline