View Single Post
Staro 11.09.2018., 15:55   #284
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
sakomako


XFR na prvoj i drugoj generaciji su neusporedivi. Na prvoj je da prostiš kurčina (samo boost do 2 jezgre), dok na drugoj generaciji skalira na svim jezgrama po potrebi, prepoznaje headroom ovisno o cooleru i tako se clocka... Tako da je overclock praktično nepotreban. U nekim recenzijama su čak dobivali u gamingu lošije rezultate sa manualnim OC umjesto xfr2, jer su sa manualnim OC imali recimo 4.1ghz ili 4.2ghz na svim jezgrama, dok je xfr2 boostao 4 jezgre više od toga (a mnogim igrama su 4 dosta) i otud bolji rezultati.


Zatim druga generacija ima 3% bolji IPC (što su dobili zatezanjem cache latencija, mislim na L2), također i taj 12nm node koji je omogućio 200-300mhz veće clockove, koji kao što sam gore napisao ne mora uopće biti jeftiniji


Zatim cooleri - kod ryzena 1 genreracije su non-X modeli imali coolere, dok su X modeli osim što su bili skuplji zbog gluposti (xfr koji je kurčina) - bili bez coolera. U drugoj generaciji xfr2 čak ima nekog smisla, te X verzije ne samo da imaju coolere ovaj puta, nego imaju bolje coolere od non X verzija

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 11.09.2018. u 16:07.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote