View Single Post
Staro 12.01.2019., 09:48   #3735
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Kod mene je setup malo drugačiji.

Sprijeda 3x bequiet SW3 PWM (BL066), gore 2x Arctic F14 PWM, straga Noctua A14 PWM. S obzirom da moja Strixica ima PWM headere, a Arctic PWM splitter, spojio sam Arctice i dva bequieta na grafu.

U kompu u idle-u radi Noctua i donji bequiet na parsto okretaja čisto da zrak cirkulira. Doslovce moram pogledati komp da skužim da li komp radi.

Kad upalim igru i GPU se počne grijati, pale se dva Arctica i dva bequieta uz ventove na grafi. Fan curve u Asusovoj aplikaciji je podešen da se pale na 43 stupnja, polagano ubrzavaju do 65 stupnjeva i onda krivulja ide strmo gore. Sad eksperimentiram sa tom krivuljama i opcijom da maknem gornje Arctice, pa ćemo vidjeti. Ta 1080ti je pećnica kad radi punom snagom i nisam siguran da će Noctua moći sama izbaciti toliku toplinu.

Apropos fractalovih ventova, GP-14X2 su tihi ventovi u smislu da se ne čuju ležajevi i da nemaju drugih zvukova osim strujanja zraka. Kvragu, ležajevi im rade manje buke od Noctuinih na A14 (iz nekog razloga, na A15 se ležajevi uopće ne čuju), no isto tako ne guraju puno zraka. Naravno da su bučni na 1000 okretaja, koji vent nije bučan na tim okretajima? Zato služi regulacija vrtnje.

Edit: što se tiče temperature, maksimalno što mi je afterburner zabilježio je 67 stupnjeva.
Garro je offline   Reply With Quote