View Single Post
Staro 08.06.2010., 23:14   #6
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor NITROS Pregled postova
Ove jeftine kamere ti se mogu prevariti bez problema po noći. Samo se posvijetli u njih s lampom i više ništa ne vide, isto bi mogao raditi i s fotoaparatom, al opet s druge strane, ako kažeš da su to narkići i susjedi, sumnjam da to znaju.
Gle, meni je potpuno jasno da ako netko *stvarno* zeli provaliti meni ili nekom u dvoristu, to ce uciniti makar ja imao bataljun partizana ispred kuce.

Takodjer si svjestan da ce 90% ovih "random" likova odustati na sam pogled na kamere/tablu "prostor pod video nadzorom".

Drugim rijecima, bolje ikakva kamera, nego nikakva; mene samo zanima tehnikalija...

Citiraj:
Fotić ti je nemoguća misija jer će ti ljudi biti zamućeni skroz, pošto jeftiniji fotići imaju mjerenja svjetlosti preko cijelog kadra, fotić će misliti da mu je važnije snimiti dobro eksponiranu fotografiju i stavit će dugu ekspoziciju, pri uvjetima lošeg osvjetljenja neće niti moći okidati svake 3 sekunde fotografiju jer ekspozicija će trajati dulje (zbog malog senzora), a da ne govorim da im zapis traje jednako dugo ako ne i dulje od ekspozicije.
Tako sam i nekako mislio da je fora s tim jeftinim CMOS drekovima...

Citiraj:
Ovakvu kvalitetu teško da možeš dobiti s nekim jeftinim kamerama po danu, a po noći da ne pričam.
Hmmmm... Neki drugi prijedlog, ili je to jednostavno previse za traziti od 200kn kamerice?
Citiraj:
Autor V.I.P Pregled postova
ma kakve crne kamere,nabavi psa
Pa da ga hranim sa susjedima i narkicima?
Citiraj:
Autor Tomo Pregled postova
E jebes ga bubba, Ode svet u kurac, em ti kradu po dvoristu, em imas 2 zmazunga na stolu...


Dodji malo do dvorista da ti pokazem...
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Pa i mene interesira tema.
Malo gugla i našao sam nešto zanimljivo.
http://www.howtoforge.com/video_surv...eminder_ubuntu
E sad, problem je CPU i kompresija videa, nabrzaka sam našao:
http://www.zoneminder.com/forums/viewtopic.php?p=59617
Sve mi se čini da si osuđen na gotova riješenja ili dediciranu PC mašinu.IR.
Pa masina je spremna, nije to problem. Ono sto me vise od toga muci je kvaliteta tih kamera...
IR.
Citiraj:
A vidio sam gotovo riješenje u akciji bazirano na Avermedia opremi, i sviđa mi se.
Za cca 4000 daje pristojnu sliku i snima na pokret, i još su kamere sa IR.
Ovo je ~400kn; sad je samo pitanje je li slika 10 puta bolja...

Morat cu naruciti, probati i javiti, nema druge. Thx svima.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote