View Single Post
Staro 16.02.2019., 01:18   #5282
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,570
Citiraj:
Autor tantrum Pregled postova
Vezano za nenajavljeno smanjenje brzine pristupa internetu, prema aktualnom Pravilniku o načinu i uvjetima obavljanja djelatnosti elektroničkih komunikacijskih mreža i usluga dostupnom na HAKOM stranicama, svi operateri su dužni isporučiti minimalnu brzinu od 50% maksimalne deklarirane brzine, odnosno 70% maksimalne deklarirane brzine za brzine veće od 10Mbit/s.




Drugim riječima, ako je u ugovoru navedena minimalna nominalna brzina npr. 20/4 to znači da moraju isporučiti minimalno 14/2,8.
Svaka izmjena ugovora mora biti ovjerena sa obje strane, dakle u ovom slučaju imamo jednostrano kršenje ugovorenih uvjeta i to može biti valjani razlog za raskidanje pretplate bez plaćanja penala Optimi (za one koji imaju ugovornu obavezu na određeni vremenski period).
danas sam zvao HAKOM i objasnio situaciju.
ni riječi o postocima ,ključno za njih je mjerenje HAKOM-metrom i to opet ne HAKOMU nego sa optimom treba riješavati treba imat 2 mjerenja zaredom niske brzine i to poslati na podrska@optinet.hr u isto vrijeme na prigovor@optima-telekom.hr poslati prigovor tipa -niska brzina,dat razuman rok i ako se to ne popravi da daju raskid ugovora na njihovu štetu,tek nakon dvije odbijenice uključuje se HAKOM,kad mi je objasnila koliko bi to moglo trajati u najgorem scenariju po nas ispada da će prije isteći ugovor(još 7 mjeseci) nego da bi to bilo gotovo.
tehničare po HAKOMU nemoraju uopće slat taj dio spada u famozne uvjete poslovanja,koji svaki operater za sebe donosi,a HAKOM samo potvrđuje,kaže žena da u praksi tehničara i mjerača šalju tek na zahtjev o raskidu ugovora na njihovu štetu,a sa postocima ti je lila u našem slučaju su mu rekli da je propusnost 16 prije sklapanja ugovora,od tih 16 se odbijaju 4 za televiziju,ostaju 12 od tih 12 oni su dužni isporućiti 50%, e sad kako sam na mjerenjima za maxtv kod sebe vidio brzina za televiziju nije konstantno 4 nego se zna popest u vrškovima i do 6 što naravno u ovakvoj konstalaciji dovodi do pucanja veze,usporavanja i nemogučnosti otvaranja stranica uz to još treba dodat 1-3 mbita na smetnje zbog u pravilu loših linija na bakru.rešenje po HAKOMU i po optimi (koda da se sinhroniziraju 1x dnevno) je ili gledaj televiziju ili budi na internetu,i s toga je taj cijeli cirkus legalan po njima.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote