View Single Post
Staro 21.02.2018., 23:14   #3144
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Eto, nakon svega što sam ovdje ispitao, kupio sam Meizu M6 Note 4GB/64GB u UZI-ju. Prvi puta riskirao sa kinezom, nakon par Samsunga i HTC-a.
Bio je close call između Xiaomi Redmi Note 4 i njega, te nekih ostalih sa sličnim SoC-om, Snapdragon 625.
Na kraju je presudilo što nisam znao jel Note 4 global verzija sa B20 frekvencijom za LTE ili nije + bolja kamera u slučaju M6 Note-a.

Za sada oduševljen svime što nije bilo dobro ili postojalo na starom mobitelu:
- baterija traje 2-3-4 dana bez problema (sve aplikacije koje sam prije imao, imam i sada)
- dual SIM koji radi kao bombon
- fluidan i brz (ne igram se pa to ne mogu komentirati)
- napokon hrpa interne memorije da ne moram brisati cache i ostalo da mogu instalirati nove update-ove
- fora prednja kamera (bokeh ovo ono) i dobre slike

Baterija traje od 2 dana sa 7-8h SoT-a, ako je 3 dana onda je oko 6h, a sad sam na 3 dana pa će biti otprilike 4h.

Minusi , kome važno:
- Android 7.1.2
- micanjem defaultnog launchera uspio sam nekako sfukati Google Play i ostatak Google aplikacija te je jedan factory reset bio potreban da resetira njega i moje ideje

Strahovao sam da neće prijam mreže biti dobar, wifi, da neće raditi sa nekim uređajima tipa Garmin sat i slično. Sve radi tip-top, čak i bolje nego na starom HTC-u (wifi je sigurno jači).

Što sam tražio, to sam dobio. Dao sam 400kn više za bolju kameru naprema Redmi Note 4 i to je možda najveća prepreka ovom mobitelu. Taman kad sam ga kupio, najavljen je i Redmi Note 5 Pro, sa Snapdragon 636 SoC-om, ali sumnjam da će imati dulju bateriju nego na 625.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote