View Single Post
Staro 13.09.2017., 10:55   #1832
bg_4_l
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 541
Citiraj:
Autor ZMAJ Pregled postova
Imam Samsung S5 sa zadnjin updateom. Svako malo imam nakakve bugove (jučer se npr mobitel gasio dok sam bio u messenger pozivu i išao u kameru sve dok se nije updateala neka aplikacija) te mob nekad zna bit random spor.
Osim toga, već dulje vremena imam problema sa messengerom i whatsapom koji gube konekciju.

Htio bi napraviti root i instalirati nešto (valjda se to zove ROM?) da OS ima što manje gluposti te da ja biram što će se instalirati u google store-u.
Bitno mi je da je mobitel i WIFI/mobilni internet stabilan.

Root bi napravio preko: https://www.oneclickroot.com/samsung-galaxy-s5

Nakon toga onda valjda ide rom install?
(na stranici se spominju CyanogenMod, Carbon ROM, PAC-man ROM, Slim ROM and Alliance ROM)
Cyanogenmod se sad zove LineageOS, možeš njega prvog probati. Imas nightly build(svaki dan se popravljaju ili dodaju stvari) ili neki stable release (ako ima za 7.1). Uzmi u obzir da će ti kamera vjerojatno svim romovima koji nisu bazirani na Touchwizu biti lošija - ako ti to ne smeta samo naprijed. Inače po netu se nađe i originalnih firnwarea za S5 (pazi da su specke iste) iz drugih zemalja gdje su povremeno performanse bolje nego na ovom kojeg imas.
bg_4_l je offline   Reply With Quote