View Single Post
Staro 01.08.2010., 13:36   #142
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Dambo Pregled postova
Svakako si u pravu ako govorimo o legalnom korištenju uređaja.
Ali ako govorimo o ukupnim mogučnostima uređaja sigurno je garmin slabiji od nekog win CE uređaja.
Na garmin uređaj moguće je stavljati samo garmin navigaciju i pripadajuće karte.
Na win CE (mio, goclover ..) moguće je istovremeno imati više navigacija npr.IGO, automapa, NDrive, tomtom, route66, pa i garmin sa kartama koje ti imaš i toliko hvališ.
Svaka od navedenih navigacija ima svoje dobre i loše strane, ali kada ih imaš sve, uvijek nađeš onu koja ti je najbolja u određenoj situaciji.

[IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
Naravno, to sve stoji, samo ja gledam navigacijski uređaj isključivo u tu svrhu i govorim u tom smislu, dakle, isključivo kao navigacija za dovođenje od točke a do točke b s nekim zadanim/željenim faktorima, uz ono što sam već ranije naveo. Win CE uređaji me ne zanimaju jer je ekran premali za trpanje iste igricama, filmovima ili sličnim điđamiđama, za to imam laptop....
Ne zaboravi da sam naveo da imam i Mio u kući, znači da stvar gledam tako da sam probao obje strane, a imao sam i Becker gps uređaj i prije 4-5 godina Moova, one prve serije što su došle kod nas.

Citiraj:
Autor AMD Pregled postova
Dobio sam neki dan mail od Mirea da za 2 tjedna izlaze nove karte, a jučer sam vidio da već imaju 3 mj. 2010. Možda će izaći nešto još novije.

A sad da se osvrnem na Garmina koji je po meni i mom mišljenju preskup za nas občine korisnike. Ne govorim da nije kvalitetan. Ali po čemu Mio, Vivax, Goclever nisu kvalitetni. Zar zato što rade pod windowsima i što se na njih može staviti ista mapa kao u Garmina.
Glede hladnog starta mogu otići usporediti Goclever sa bilo kojim Garminom pa da vidimo rezultate i da li će razlika od desetak sekundi biti presudna u davanju više novaca za Garmina.
Navigacije koje rade pod Win OSom puno se više daju modificirati po želji korisnika i korisni može (ne na baš legalan način) koristiti i druge mape, ali dok negdje čeka može pogledati i koji film sa SD kartice.
Za ovo vrijedi isto odgovor kao i gore što sam Dambu rekao, dakle premali ekran za trpanje filmovima, igricama i ostalim glupostima, za takve stvari služi laptop.
Hladni start Garmina je 30sec, pa ti vidi jel to desetak sec ili nije
Kao što rekoh, update karata se svodi na dva klika, dakle to je jedino što bi trebalo zanimati potencijalnog kupca što se toga tiče; kvalitetne karte, lako nadogradive, na dobrom uređaju.
Preskup nije, jer kao što si vidio, ima modela NOVIH ispod 1000kn, a model koji sam ja linkao od 1100kn je sa wide ekranom i iz najnovije serije.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote