View Single Post
Staro 19.03.2008., 23:43   #28
Caca
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 4
Moj HTPC

Pozdrav ekipi,

Vidim da je ovdje malo zamrlo pa sam se odlucio ukratko prezentirati svoj HTPC te navesti neke neodlucne da si sloze ljubimca.

Duze vrijeme sam planirao sto i kako i nakon sto mi je uletila MBO Gigabyte K8NF-9 Ultra, dvojezgreni 4200+, 2 x 1GB Kingmax te Big Typhoon imao sam dobru osnovu za HTPC koji se moze nositi sa apsolutno svim, pa i fullHD materijalom, kako god bio kodiran.

U interesu mi je bilo sloziti jedno multimedijalno racunalo za pustanje glazbe, videa, snimanje TV programa, storage centar, znaci sve sto u biti i je namjenja HTPCa. Naravno moze on biti i puno vise od nabrojenog.

Ubrzo sam kupio Leadtek DT1800 hybrid karticu jer se pokazala kao jedna s najosjetljivijim DVB-T tunerom a kako radim s hardwerom proslo mi ih stvarno puno kroz ruke a ima pristojnu cijenu.

Graficku sam uzeo Gigabyte Radeon 2400PRO, sa pasivcem jer uzasno patim na tisinu i cilj je bio sloziti gotovo necujan stroj. Sto se tice igranja, mozda ce je kroz neko vrijeme zamjeniti neka jaca, ali obzirom da se ne igram bas nije mi neki prioritet, budemo vidjeli...

Diskove sam dosta dugo cekao, jer kako sam u tom diru, nacitao sam se raznih reviewa o tada nadolazecim Seagate Baracuda 7200.11 i odluka je brzo pala. Hvalili su diskove kao tihe i hladne i vec sam bio u napasti uzet WD, ipak sam pricekao. Prvi dan kad sam ih dobio u firmi odmah sam isao slusati da vidim da li zadovoljavaju moje uho. Radi se konkretno o 500GB diskovima sa 32MB cachea i mogu reci da su zaista odlicni diskovi, kako se i pricalo. Uzeo sam 2 komada za RAID0 i to sljaka ko beba.

Napajanje Chieftec 400W, dovoljno snage za taj stroj ali mi bilo malo preglasno pa sam ga modificirao. Ventilator je zamjenjen sa Glacial 12cm, 18db s tim da mi ni on nije pre tih pa ga vozim na 7V, (+5 crvena na molex konektoru i +12 zuta na molexu). Ovdje treba napomenuti da se stvarno vent stisa ali isto tako se smanji protok zraka pa ovakvo modanje ne preporucam na nekim no name napajanjima i napajanjima manjih snaga jer se mogu pregrijavati i u konacnici riknuti.. :-)

Najglasnija komponenta u strojevima je hladnjak za proc i tu treba obratiti paznju sta izabrati. U moju kombinaciju nije moglo doci gore spomenuti BigTyp jer je kuciste koja sam predvidio visoko svega 13cm no o njemu nesto kasnije. Odluka je pala na Thermaltake Max Orb koji ima i potenciometar za regulaciju i plave LEDice grrrrrrrr. Ako sta mrzim to su buka iz stroja i nepotrebna rasipavanja fotona iz LEDica po kucistima i oko njih... :-)))
Max Orb je dobar hladnjak ali opet meni nije bio dovoljno tih, makar je potenciometar bio odvrnut do kraja pa sam morao i njega spajat posebno na 5V granu isto na molexu i u tom slucaju cak ni LEDice ne bljeste!

Ipak najvise glavobolje zadalo mi je kuciste. Pretrazio sve moguce ducane i ponude HTPC kucista i naravno ovdje nesto nas je nemoguca misija opcenito. Naletio sam na nekom siteu kako Chieftec najavljuje novu HIFI seriju kucista za HTPC i kroz par dana stavili su i slike na sluzbeni site. To je bila ljubav na prvi pogled, ravne linije, decentno, profinjeno... Inace chieftec mi je jako omiljen i u firmi ih najvise slazemo te kako ih uvozimo odmah sam poslao mail nasoj nabavi da vidim sto i kako. Odgovor je bio da su preskupa i nisu htjeli uvesti. Trazio sam neku alternativu i najblize je bila Austrija, Njemacka ali kad se racunica stavi na papir preskupo, oko 2kkn. Zapeo sam za HE-02 model, bez VFD-a, kao jeftiniji i nekak mi ljepse djeluje a VFD lako sam stavim poslije za 300kn.
I prije par dana tako dobim informaciju da cemo imati na lageru 2kom ali HE-01 i to srebrni koji ima odmah i VFD sa daljincem, cifra 1700kn. Obzirom da sam slinio vise mjeseci nisam mogao izdrzati i cim je dosao na lager odmah sam ga povukao sebi u poslovnicu!
Stroj je bio slozen poprilicno dugo u kanti vulgaris!



Svecano otvaranje i prvi pogled




Pogled iznutra



nastavak slijedi...
__________________
Gigabyte GA-P35-DQ6 == QuadCore Intel Core 2 Quad Q6600, 3375 MHz == Thermaltake Big Typhoon == Kingmax 4 x 1GB DDR2 == Hitachi HDS721616PLA380 2 x 160GB, Raid0 == Gigabyte Radeon HD 2600XT 256MB == HL-DT-ST DVD-RAM GSA-H55N == Antec TPII-480P Blue == Chieftec BH-02B-B-B
Caca je offline   Reply With Quote