View Single Post
Staro 12.10.2011., 11:43   #343
mhadina
Premium
Moj komp
 
mhadina's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: ZG
Postovi: 429
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Ono što hladi jest disipacijska površina koja je na tom frezeru relativno mala.
Točno, al mala dopuna - bez propuha ne bi s tih površina odlazila toplina baš odnosno bilo bi neučinkovito osim ak je baš pasivno hlađenje pa je i protok ventilatora kućišta kroz kantu dovoljan...ne?

I oblik disipacijske površine je itekako važan, npr. ravna površina da je i 100m2
što vrijedi kad s donje starne ne bi kud mogla isparavati toplina, zato se i gura sve to u ALu-limove i puše da otpuše ))

Dalje je stvar učinkovitog prijenosa topline s jezgre na CPU blok i onda na te površine, ima cijela nauka, baš mi je OK ova tema.

On topic - ja muku mučim s Asusovom mATX-icom, a i ne kužim se previše u fino podešavanje, a i očekujem previše od ploče plaćene niti 100 eurja, ma i nije išli su SB-i na istoj i 5.1 GHz pa je moguće i loš primjerak, do 4.3 GHz lijepo radi a onda traži Bože sačuvaj napona da se pomakne ili nešto krivo radim?
Koliki offset napon koristite?
Našao sam razne informacije, jedni samo + 0,004V, a drugi dosta više + 0,065 V npr.
__________________
  • Vidiš li čovjeka koji se sam sebi mudrim čini? Znaj, i od bezumnika ima više nade nego od njega!
  • San dolazi od mnogo briga, a lud govor od mnogo riječi.
  • Neka su ti mnogi poznanici, ali pouzdanik samo jedan od tisuću.
  • Ne ponizuj se pred budalom i ne budi pristran pred mogućnicima.
  • Ne budi silovit na jeziku a lijen i mlitav na djelu.

Zadnje izmijenjeno od: mhadina. 12.10.2011. u 11:49. Razlog: On topic
mhadina je offline   Reply With Quote