View Single Post
Staro 16.10.2008., 11:44   #183
dgrego35
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Sisak
Postovi: 27
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Staviš DDR na 667 ili 533 ?
Stavio sam na DDR 800 i tako radi sve dok ne dirnem u sami tajming vise se neda bootat.Nocas sam probao jos nekoliko puta ali svaki put corak,uvijek moram opet u bios i reset.Da ponovim jos jedanput,stavim mem clock na DDR 800,Comand Rate na 2T,Cas latency na 5,Ht na x4,fsb na 231x13(mnozitelj nisam ni probao mijenjat zasad),napon proca dignem za 3.3% a napon rama stoji na defaultu na 1.95v i dok je sve ovako system se da bootat i realativno je stabilan ali cim promijenim mem. tajming iz auto u manual i postavim vrijednosti koje su mu po defaultu za DDR 800(5-5-5-18)i restartam komp se vise ne boota nego moram u bios i reset.Jel moze mala pomoc da probam rijesit ovu enigmu jer prije dok sam imao AsRockovu plocu(nf3 k8)i semprona 3.0 x64 OC je isao dobrih 29% i to bez dizanja napona i tako je radio stabilno zadnjih godinu i pol ali otkad sam nadogradio komponente neki dan nebi ovu konfu doveo u "red" nikako pa nikako,OC-am ga 15% i dalje nejde(a znam da moze) i zato reko idem ovdje potrazit savjete od strucnjaka.
dgrego35 je offline   Reply With Quote