View Single Post
Staro 19.01.2020., 18:57   #24915
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Pogledao The Irishmana - jako dobar. Dobio sam točno ono što sam očekivao. Nije mi ni smetalo što je modificirani istiniti događaj

Ad astra sa pitom bradom, čisto OK film. Podsjeća radnjom jako na Interstellar, samo mrvicu realniji i manje "psihodelije"

Lady Bird - pogledao čisto da provjerim tu fascinaciju mnogima najboljom novom mladom glumicom današnjice, za koju nikad nisam čuo. Glumica je odlična, očito školovana glumica i stručnjak za naglaske (pogledao i koji intervju), film mi je čak bio OK tj. nije bio dosadan za gledat koliko bi sugerirala tema (tinejđerica, dali ići na koledž i koji, životni problemi bla bla), no nema neki konkretan kraj. Festivalski indie film, što drugo reći

Zatim sam naletio na jedan od niza članaka "filmova s najvećim preokretima". Većinu sam pogledao, no bilo je nekih za koje nisam čuo pa sam ih poskidao:

The Village (2004) - jako dobra glumačka postava, visoke ocjene, a za film nikad čuo. Jako dobar (pogotovo što nisam imao neka velika očekivanja). "Preokret" sam nanjušio, no nije mi smetalo. Miriše na horror, ali zapravo nije (drama/triler/misterij). Preporuka

Cloud Atlas - jako pretenciozan film, no uspijeva ispričati priču tj. prenijeti poruku koju je želio. Da su priče koje su iz budućnosti prikazane malo realnije po meni bi opravdao jako visoke ocjene. Preporuka, iako nije možda za svakoga. Vjerujem da bi nekima bio šit, a neki bi svršavali na isti, ja sam negdje između

Ex Machina - jednostavan, straight forward film. Dobar. Postavlja se pitanje što nam donosi umjetna inteligencija.

Certified Copy - Ne preporučujem. Brijem da nisu ovakvi filmovi za većinu forumaša pceksperta. Uglavnom dva lika, puno laprdanja između muškog i ženskog lika. Ima uistinu neki čudan preokret, no dosadnjikav (gledao iz 3 puta) + završi dosta depresivno, tj. bez konkretnog zaključka. Stilom podsjeća dosta na fimove woody allena ili onu before midnight trilogiju, samo nema baš toliko filozofiranja
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote