Tema: Metro Exodus
View Single Post
Staro 29.01.2019., 09:59   #346
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor IHrvojeI Pregled postova
Vidim, često se spominje pohlepnost Valve-a... Pa što mislite da debeli troši pare zarađene na nama na kurve i koku? Steam je godinama s nama, evoluirao je u nešto fenomenalno, nešto što će originu i epicu trebati godine da dođe tamo di je steam danas...
Ok, od nekud treba početi... Ali odjednom da igra nestane sa platforme gdje su je ljudi preordali 15-ak dana prije releasa - nije dobra praksa. I to zbog love. Spominje se 12% i 30% zarade što si uzimaju epic i valve. Masa ljudi želi svoje igre na jednom mjestu, uključujući i mene. Imam steam acc već 11 godina i u tih 11 godina se nakupilo nešto igara i naviknuo sam na fenomenalnu platformu za igranje i, kao što je već netko prije spomenuo, platio bih i više samo da tu jebenu igru imam tamo di ja hoću. Nek stave veću cijenu ali daj mi da biram!

Ajmo se sad prisjetiti što to sve steam ima:

cloud saves
inventoriji
workshop
anticheat
achivmenti
regionalne cijene
vodiči
koliko sam pročitao izuzetne alate za developere koji prodaju igre na steamu
revjui
kuratori
filtriranje igara (što želiš gledati u store-u a što ne)
liberalan pristup trgovanju (koju god igru ljudi žele igrati steam će je prodavati (npr Hatred) bez beda i usprks SJW cmizdrenjima)
steam OS
hardware koji pokreće steam OS
Proton za igranje na linuxu
Steam kontroler (ok, bezveze je ali svejedno)
Steam/open VR

i vjerovatno sam brdo toga zaboravio ali ne i najveću prednost a to je jebeni
community!

Origin koji je s nama već par godina nema niš od ovog dan danas a živo me zanima kako će se Epic ponašati po tom pitanju...

Rekao sam prije, reći ću i opet - ekskluzive su loše i nikom ne koriste...
Potpis i pečat na ovo.

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote