View Single Post
Staro 31.07.2012., 10:34   #137
mhadina
Premium
Moj komp
 
mhadina's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: ZG
Postovi: 429
Citiraj:
Autor antrax Pregled postova
da si fulao ceo futbal
Citiraj:
Autor Nick7 Pregled postova
Yep.. na 60Hz monitoru to se stvarno primjeti/isplati... NOT...
Citiraj:
Autor ezz Pregled postova
haha da se ne primjeti igrao bi na 60 fpsa na ultra
Citiraj:
Autor ezz Pregled postova
koje gluposti lol, 60 fpsa i 100 fpsa nebo i zemlja razlika, a da ne velim 150 fpsa.. možda oko ne vidi svaku sličicu koja se izmjenjuje, ali na mišu fala bogu se kuži..pogotovo u pucačinama gdje moraš brzo ciljati i micat sim tam miša stalno
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Miša boli briga da li je 1 fps ili 1000 fpsa na 60Hz monitoru pošto se svi tvoji pokreti registriraju u engineu od igre neovisno o sposobnosti tvoje grafike. Znači, sve iznad 60Hza ti ništa ne znači.

Čast iznimkama kao što su igre tipa quake, cod koje su imale neke specifičnosti kad je u pitanju com_maxfps i ponašanje enginea.
Citiraj:
Autor Nick7 Pregled postova
@ezz: ma naravno da tebi to igra drasticnu ulogu, jer tvoji reflexi su brzi i od vida, itd...
FYI, http://www.humanbenchmark.com/tests/reactiontime/ - koje ti je prosjecno vrijeme reakcije? Ne sto si slucajno jednom uspio reagirati 100ms jer si slucajno kliknuo ranije, nego realno, 5 puta za redom?

Hint: Na 60Hz monitoru jedan frame traje 16.66ms
Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
Nebi ovdje stavio ruku u vatru jer se i na netu ne mogu dogovorit jer je ili nije ali primjetio sam dvije stvari:
-na prastarim (crt) monitorima je razlika 60-85Hz bila ogromna (druga tehnologija).
-na novim (lcd) monitorima je razlika 45-60fps velika i osjetna (pa zasto onda nebi bila vidljiva i razlika medju 60-70-80fpsa).

Tako da me nebi cudilo da neki pojedinci vide tu razliku, kako i vecina nas ne vidi razlike u nijansama boja ili zvuka ko gluhi daltonisti, pa kad ti neki "audiofil" objasnjava razliku izmedju onboardice i fxice...
Citiraj:
Autor Nick7 Pregled postova
Gle, jedno je ako ti je refresh rate 85Hz, pa onda svaki FPS ispod (do 85Hz) se kuzi.
Ali drugo je kad ti je refresh rate 60Hz, pa ti mislis da neznam sto profitiras sa 150FPS-a.

PS: Za gamere kojima su performanse vrlo bitne, ionak ce uzeti 120Hz LCD, jer izmedju 60Hz i 120Hz definitivno ima razlike.
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Bilo je 1680x1050 120Hz monitora mislim Kaj nije toliko jako puno zahtjevnije od 1920x1200 60Hz
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Iako mi oko vidi razliku u hz pogotovo kad su treptanja u pitanju, ono što je meni važno je da je u sinkronizaciji. Znači 60 hz zakucanih. Ako padne na 59 ode sinkronizacija u klinac kad engine ide nadoknaditi taj frame i za to ima (kako je netko napisao) da podupla jedan frame od 16.66ms na 33.32ms i sve postaje trzakavo.

Samo zato sam volio overkil grafe. da zakucaju tih 60 hz jer je 30 fps-a premalo. A ne da pleše tamo po nekom granici čas iznad, čas ispod...
Svratim vidjeti što se fura od 670-ica pa naiđem na sasvim drugu raspravu unutar teme jasnog naslova...???
__________________
  • Vidiš li čovjeka koji se sam sebi mudrim čini? Znaj, i od bezumnika ima više nade nego od njega!
  • San dolazi od mnogo briga, a lud govor od mnogo riječi.
  • Neka su ti mnogi poznanici, ali pouzdanik samo jedan od tisuću.
  • Ne ponizuj se pred budalom i ne budi pristran pred mogućnicima.
  • Ne budi silovit na jeziku a lijen i mlitav na djelu.
mhadina je offline   Reply With Quote