View Single Post
Staro 31.07.2012., 09:42   #134
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
Fascinira me što su ljudi cijeli život govorili (ova stara generacija naši babci )
da čovjek vidi u 24 fps-a jer je to kao u biti najniži broj sličica u sekundi koje čovjeku izgledaju dovoljno fluidno pa oni to povezali malo.

Kada nešto igrate sa vsyncom obično je lockano , a naprimjer što je veći broj fps-a to znaći veći broj sličica u sekundi. 60 i 120 fps-a je dakle razlika u duplo, to znaći da je brzina osvježavanja promjene dvostruka. Ali i input sa tipkovnice se očito "miješa" sa brojem fps-a tako da to utjeće na vrijeme reakcije.
To sam najviše spoznao kada sam radio u igraonici jedno vrijeme gdje su djeca igrala call of duty 2 i "jumpala". Cilj im je bio znaći skakanje na teško dostupna mjesta. Da bi to uspjeli morali su pritisnuti space u točno određenom trenutku.
10 fps-a manje i nema šanse da pogode točan trenutak. I recimo 60 fps-a nije bilo dovoljno za to. 120 Nije bilo dovoljno. Tek 250 ili fps-a je bilo pogodno.
To su ispred mene mjesecima igrali tako da dobro znam o čemu govorim.

Također na nekom dokumentarcu gledam da ljudsko oko ima frekvenciju od par THz a inaće je puno brže u prijenosu cijele slike do mozga nego što možemo zamisliti. Zato recimo podsvijest registrira subliminalne poruke i slično
dok mozak nema približno šansu sve to procesirati u realnom vremenu da nam izgleda kontinuirano i oštro čime postiže kompromis.....

Kada se igraju igre definitivno se osjete te razlike u fps-ima. Naravno da odziv monitora igra ulogu i milijun i jedna druga stvar..... međutim one se preklapaju takoreći..... Imamo lag monitora, lag mreže, lag svake komponente pc-a lag svog mozga dok to skonta i što je više karika koje više kasnu to se itekako osjeti.

A ovaj primjer za biti sniperist u vojsci naravno kako nemam pojma kako je to nemogu puno govoriti..... ali to više zamišljam recimo kao kempanje na velikoj udaljenosti gdje su promjene dosta spore.... Recimo neki sport tipa f1 ili neke "običnije" utrke bi mi više bio primjer za utjecaj broja fps-a na rezultat :P
Michel je offline   Reply With Quote