Tema: Automobili
View Single Post
Staro 03.09.2023., 13:09   #68893
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,177
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Passat je oduvijek bio dizajnerski konzervativan, konfekcijski i dosadan auto kojem je funkcija bila ispred forme. Nisi ga kupovao da bi bio lijep nego da bi zadovoljio prijevoz od točke A do točke B na neuzbudljiv, relativno ekonomičan i siguran način. Ovo govorim kao vozač 22 godine starog Passata karavana dizela.

Ali ovo što su napravili… ne smeta me činjenica da postoji samo kao karavan niti mi je dizajn vanjštine oduran, ali ovaj ekran i cijeli kokpit… Užas. Passat mi je počeo padati u očima još od 3C generacije kad su napustili uzdužnu orijentaciju motora i uveli poprečnu, napravivši zapravo veliki Golf. Ovo zadnje je samo još jedan korak evolucije unazad.
Ne znam kako bi trebao auto izgledati da bi bio uzbudljiv, jer ono što ljudi obično zovu uzbudljivim je meni užaš (moderni Renaulti osim Talismana, Citroeni, Honde Civic, one semi SUV Toyote itd. )
Passerattiji su kod nas generalno dolazili u Podravka službeno vozilo specifikacijama i generalno su mehhh
Na drugu stranu kada netko nadoplati Highline, Sportline ili Rline opremu, priča se okreće za 180. B5.5 Pajo highline na 17-18” dan danas izgleda top
Ista stvar je i sa svim novijim generacijama. B8 može izgledati katastrofa na 16” bez ijedne lajsne i sa halogenim farovima, dok B8 Rline na 18-19” izgleda beskrajno elegantno
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote