View Single Post
Staro 08.02.2020., 00:12   #208
tun3
Premium
Moj komp
 
tun3's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Matulji
Postovi: 343
Igrao sam se malo sa svojim G25, nikad nije bio zamišljen da ostane stock ali mislio sam samo zamijeniti kolo volana...

Prva modifikacija je bila adapter za drugi volan, originalni od 27cm je smiješan i nemam uopće kontrolu, pa je na adapter sjeo pretapecirani Momo Drifting koji sam si ostavio iz starog Punta 35cm, duboki volan, puno puno bolji filing.



Naravno morao sam si produžiti klackalice iza volana jer su bile neupotrebljive s ovim volanom, pa su montirane na adaptere - moram ih još malo nakriviti prema volanu ali dužina je ok



Pedale... koliko god da svi hvale standardne pedale nema fine kontrole kao kad su u "prirodnom položaju" (odozgora) pa sam si napravio divljaka rješenje. Također je osjećaj vožnje potpuno drukčiji, definitivno vrijedan upgrade





Ono što s takvom modifikacijom dolazi je "mlohavost" pedala. Jednostavna fizika - u originalnom setupu pedale pritišćemo bliže centru osi, pa treba nešto veća sila, u ovakvom izvrnutom položaju ih pritišćemo puno dalje pa je potrebna manja sila, to jest pedale se lakše stišću. Da bi doskočio tome uzeo sam modove za svaku pedalu



Žuto je za kočnicu (Rally/GT setup), niska crna je za gas a viša crna za kvačilo. Nakon kratke probe moram reći da ću definitivno zamijeniti gas i kvačilo pa probati, a ova na kočnici mi je definitivno pretvrda i jako skrati hod, moram se malo poigrati ali možda bude trebala nekakva zamjena (ili je samo skratim).

Još se čeka ručna kočnica i ručica mjenjača, nadam se bez korona virusa
tun3 je offline   Reply With Quote