View Single Post
Staro 26.09.2018., 20:27   #8
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,077
jednom prilikom sam im se javio mailom da maknu pomoćni stup (naš stup, moji su ga postavili pred 30tak godina, na kojeg su oni pričvrstili kabele koji idu s ruba naše parcele dalje, a nama je stup bio za tiramolu). javili su mi da im javim adresu i broj KČ na kojoj se nalazi stup, međutim nisam im nikad odgovorio jer smo tokom uređenja dvorišta odlučili stup ostaviti.

e sad, vi koji ste imali posla s njima i kojima je stup preseljen - kako se to odrazilo na vas? jesu vam riješiti ponovnu vezu? jesu vam kopali dvorište da bi provukli ili odvukli postojeći kabel? općenito kako se stvar riješila, i jesu li ostavili kaos iza sebe?

ako postoji nekakva opcija, moramo li mi kao vlasnici kuće nekome platiti (njima?) da nam naše kabele ukopaju do nove lokacije ormarića? kako oni to rješavaju sa gradom?
stvar je da zaista nema "slobodnih" parcela u blizini, već su jedino 2 asfaltirane ceste s trotoarima uokolo (cca 20m s jedne i oko 40m s druge strane), dok u preostala 2 smjera se nižu susjedi sa svojim kućama i parcelama. ne vidim ih da će ić kopati cestu i montirati stup na trotoar, a zidovi oko naših parcela su ravno do trotoara, i tako svima.

planiramo da u nekom futuru, max 10 godina, uredimo i taj drugi dio dvorišta, izravnamo teren i stavimo tlakavac skupa sa natkrivenim parkingom. ne vidim da bi se optika mogla pojaviti, došli su na 50m od naše ulice i stali.
jp_rv je offline   Reply With Quote