View Single Post
Staro 27.10.2008., 19:50   #5
DMan
Premium
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 46
Evo mail koji sam dobio od Končara u vezi sa upitom o netbooku:

Poštovani g. Dario,

termin uvođenja ovog proizvoda smo prolongirali na neodređeno vrijeme. Razlozi su u zasićenost tržišta klonovima, ali i veliki rast dolara koji trenutno onemogućava održavanje najavljene cijene od 1999 kn sa PDV-om. Kako cijene komponenata ovise o dolaru, ne vidimo kako plasirati računalo unutar zadanih financijskih gabarita.

Ako želite, možemo Vas informirati kroz 20ak dana sa najnovijim informacijama. Računalo, ako ga lansiramo, bi trebalo sadržavati SATA tvrdi disk, 1GB RAM-a te jedan od Atoma za procesor. Cijena bi prekoračila već navedenih 1999 kn, no trenutno je teško reći za koliko.

I dalje smo Vam na raspolaganju....

Lijepi pozdrav,

U biti, isto ono što kaže mr.Rade (jesi to ti možda poslao ?) - jaki dolar, prezasićenost klonovima, nemogućnost postizanja navedene cijene blablabla. itd. - odgođeno na NEODREĐENO VRIJEME tj. vjerojatno nikada, budući da će tržište TEK BITI zasićeno klonovima (trenutno je kod nas izbor nikakav - Wind (skuplji 40%), Aspire one (manji ekran, skuplji 30%) i HP mini (manji ekran, lošiji proc, skuplji skoro 50%) i stari eee (otprilike iste cijene i neusporedivo lošiji) i to je to!!! Stvarno ne vidim gdje je tu prezasićenost??? Još nisu došli ni novi eee, ni Dell, Lenovo, Fujitsu-siemens, a pogotovo bezimeni tajvanski i kineski klonovi...ako se nije pojavio sada, vjerojatno neće nikada, a mislim da je mogao biti prilično uspješan, čak i uz veću cijenu od navedene (mislim da bi za 1999 Kn išao kao alva, a ja bih osobno bez problema dao i do 2500 Kn).

Anyway, žao mi je, jer za tu cijenu kakav god bi bio - bio bi super. Nadam se da će se ipak pojaviti, možda poslije USA izbora, kada nakon početne euforije dolar opet padne.


DMan je offline   Reply With Quote