View Single Post
Staro 26.09.2020., 10:23   #167
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Citiraj:
Autor kilkenny Pregled postova
Svakaj ste nadrobili

Ono što po svom 27+ godišnjem stažu mogu reći je da oni koji su počeli baviti se IT-om u vrijeme i poslije rata danas znaju u prosjeku više jer im je preokupacija i bavljenje tehnologijom bilo zanimljivo, a i počeli su ajmo reći od početka dos-a. Kada vidim tko mi danas dolazi, a ne zna ni skrimpat utp kabel i traži plaću ko da je Putin osobno, to ne bu išlo.


Najviše žalim za njuzima, tamo se jako dobro vidjelo tko želi i hoće naučiti nešto, tko nešto zna i koga budeš lovio za posao.


Još kad vidim oglase gdje se nude teretane, pinpongice i svašta nešto.... ma ajde me ne zafrkavajte. Koga briga za to. Imaš odmor za gablec i amen. To kaj radite u slobodno vrijeme nikoga nije briga. Kada me je jednom direktor pitao što radim u slobodno vrijeme odgovor je bio: ševim vašu tajnicu. Više nikad nije pitao .
Mogu se poistovjetiti s napisanim. Nas je informatika tada zanimala. Danas mi se čini da klinci to rade i studiraju zato jer im je stari rekao da se to isplati ili su zabrijali da će već sutra s laptopom izrasti u sljedećeg Steve Jobsa. Onda se duboko razočaraju kad to ne ostvare prije isteka garancije tog istog laptopa i padaju u depresiju.

Počeo sam raditi prije Bljeska i Oluje. Tek sam upisao srednju. Imao sam iza sebe sudjelovanje na državnom natjecanju iz programiranja. Bio je to part time job koji mi je kao klincu jako puno značio u svakom smislu, a najviše za moj osobni i profesionalni razvoj.

Mi smo jako dobro kužili stručne stvari i imali smo široko IT iskustvo, ali se nismo znali prodati. Nije uopće bilo neobično da netko iz moje generacije nekome radi jako pametne stvari koje negdje drugdje vrijede red veličine više, a on radi za 4000kn, vozi se ZET-om i diže nenamjenski kredit za Daciju.

Tu je još i 'rvacki poduzetnički mentalitet koji ne ulaže u zaposlenike nego ih u 5-10god iscrpe i odbace. Do tada se tehnologija već promijenila, pa uzmu nekog mladog nadobudnog s faksa koji se upravo zalijepio za to i tjeraj dalje. Krug zatvoren. Zato na TVu stalno ponavljaju da treba ulagati u mlade i sl., a šta je s onima od 35...40+ ???
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote