View Single Post
Staro 25.09.2020., 21:39   #165
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Da dobiš CCNA certifikat, možeš kako želiš, samo certificiranje plaćaš i moraš ga obnavljati svakih nekoliko godina (3 ja mislim), da bi vrijedio.

CCNA tečaj nije certifikat. Dobivaš diplomu da si položio, ali cert plaćaš sam. Ovo je više znanje koji ti je potrebno za cert.

Može sve pohvatati, ali CCNA nije lagan. Imaš ispite na youtube, pogledaj si ispite, pa zaključi. I dobivaš PacketTracer kada kreneš na predavanja, meni najbolja stvar valjda od svih tih predavajna.

Pogotovo lab koji smo imali na predavanjima.

Patch paneli, switchevi, core router, LAN mreža, krimpalica, kablovi itd.

Ja znam, ne bi se nikad prisilio na to da nisam išao na CCNA predavanja.
Packet Tracer je besplatan za bilo koga, regas se na Ciscov site i dobijes link za download.
Sto se tice opreme, svakodnevno radim sa Cisco opremom pa mi je CCNA tako nekako pod must rijesiti ove ili iduce godine.

Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
pošto sam iz Sl. Broda, a tu nema CCNA (predavanja), koliko je teško sve pohvatat sam od kuće s "knjigom".. pred znanja i svega već imam, kao i neka kupljena predavanja s Udemya.. koliko znam, može se na ispit i bez predavanja? šugavi Sl. Brod, nema ničeg
iskreno imas sada jebene kanale na jutubu za to (obavezno Dave Bombal i Keith Barker ili Network Chuck ako trpis hipstere), a uz to imam pretplatu na CBT i Pluralsight. Uz to imas Discord kanale od Network Chucka i Keith Barkera.
olaksava to sto dnevno radim sa cisco switchevima ali htio bi znati u dubinu sta i kako kod njih zato imam masu izvora za CCNA kao npr. Udemy - Cisco CCNA 200-301 Exam Complete Course with practical labs.

Obavezno nauciti se na koristenje Packet Tracer i Wireshark sto pod CBT nuggetsima to jako dobro pokriju iako izgledaju kao da su snimani VHS kamerom.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote