View Single Post
Staro 27.02.2012., 22:42   #74
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Citiraj:
Autor dejanbinladen Pregled postova
dva diska u RAID1 je dosta sigurnije od navedenih i ako nisu veliki diskovi i jeftinije
RAID nije backup. Što ako rikne napajanje, dođe do prenapona/kratkog spoja ili nešto slično pa odu oba diska u "vječna lovišta manitua"?

Citiraj:
Autor Neqael Pregled postova
Evo ako sam negdje pogriješio tužite mog profesora matematike

1GB =
0,51Kn - za DVD-R medij 4.7 GB, TRAXDATA, 16x, Cakebox 25 kom
0,88Kn - za DVD+R DL medij 8.5 GB, TRAXDATA, 8x, Spindle 10 kom
0,68Kn - za Traxdata BR 25GB 4x, Blu-ray, cake, printable 10 kom
...
Kud pohrana na Traxdatu... DL DVD-i i BD-R mediji su manje sigurni od DVD-ova (a ni oni ne briljiraju naročito). Diskovi su trenutno uglavnom malo skuplji po GB od DVD-a, ali nije velika razlika (kod većih diskova).

Citiraj:
Autor Neqael Pregled postova
...DV snimka sa kamere dosta puta prelazi 2GB pa se ne da snimiti u komadu (ISO 9660) ...
Snimaj kao UDF DVD, a ne ISO DVD pa mogu i veće datoteke.

Moje mišljenje za backup - bitne stvari na DVD i offline disk, jako bitne stvari na DVD, offline disk i online disk. Ili neka druga slična kombinacija, ali na tri mjesta od kojih samo jedno može biti online; periodički provjeriti čitljivost DVD-ova i ponovno spržiti ako treba; u jednadžbu odlično upada i DVD-RAM, ako se ne radi o ogromnim količinama podataka (zbog cijene).
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote