View Single Post
Staro 12.02.2012., 16:41   #63
xnautix
Premium
 
xnautix's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 99
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
DVD - prža 140kn, mediji 1,5-2kn - 4,3Gb tj. <12kn za 25Gb. Financijski gledano, BR je neisplativ.
Financijski gledano svaki opticki medij je neisplativ. Na vulgaris medije nemas garanciju ni da ce drzati podatke godinu dana. Iako to nije tako strasno kao u samim pocetcima DVD-R i princo i inog smeca. Jos kad ubacis przilicu i neke prozdljive fakrtore u igru. DVD je jos neisplativiji od BR,


Citiraj:
Autor Offshore Pregled postova
Po meni, najveci problem BRa je sto u glavnoj svrsi za koju je namijenjen (filmovi) nije toliko bolji od prethodnika (DVDa), jer velika vecina nema opremu na kojoj bi se razlika vidjela.

BR player imam, i na 4 godine starom 42'' LCDu ne vidim kvalitativnu razliku u odnosu na obicni DVD.
Mislim da onda dobro ne gledas jer zamuceni zvonko filmski dozivljaj na DVD (po standardu) nije ni na susjedovoj ruci prema nekom 1080p filmu na BR. No nekako mislim da se ovdje referiras na reencoded BluRay koji stane na data DVD (4.7G) Tu je razlika stvarno nikakva ni da danasnjem TVu od 1400€ kak ti mjeris ili 50" LCD LED.

Naravno postoji onaj mali hedo-bug koji tvrdi da je razlika ogromna a zna da nije tako kao ni s danasnjim mp3icama nasprav 16bit pcma na cd/dvdu

To sto ljudi "nemaju opremu" zahvali CE industriji koja ne funkcionira ni priblizno na taj nacin. Al da proizvodi brdo smeca svake godine. Pa mora netko platiti za sanaciju otpada. A btw i u doba VHS kazeta nashe kopije su bile dvije razine po kvaliteti nize od onih u dojchi. Tak da to moze biti do razine tehnickog znanja čjudi u Blitz/Continentalu a mozda jednostavno balkancima ne treba jednako kvalitetna kopija. palac nadolje za ruznaktu.
xnautix je offline   Reply With Quote