View Single Post
Staro 10.01.2012., 14:49   #134
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Meni se to jednom desilo na nekom HDD-u, nije htio napravit particiju nego je javljao tak neku glupu grešku. Mislim da je proradilo kad sam uzeo disk i napravio particiju na drugom stroju.
Dakle probaj uzet disk i stavit ga u drugi stroj. Napravi particiju i formatiraj je u NTFS. Onda bi trebalo šljakat.
ma mogu ja napravit particiju, na screenshotovima je nema, valjda sam obrisao, ali i kad je ima, ista poruka piše... ali ja tamo uredno radim particije, brišem, formatiram... to sve šljaka... samo neda next... a kad tu kreiram particiju i sa drugim diskom dignem win, u win taj ssd radi, particija postoji, da se kopirat na njega i sa njega... znaci sve najurednije radi, ali win 7 jednostavno ne zeli raditi instalaciju na njega...

sad bi ja probao skinut sa intelove stranice zadnje ahci drivere za ucitavanje kod instalacije, no sad me muci, koja intel chipset serija je Z68???

jel to pripada necemu od ovoga:
AHCI Controllers:
- Intel(R) Desktop/Workstation/Server Express Chipset SATA AHCI Controller
- Intel(R) Mobile Express Chipset SATA AHCI Controller
- Intel(R) 5 Series/3400 Series SATA AHCI Controller
- Intel(R) 5 Series 4 Port SATA AHCI Controller
- Intel(R) 5 Series 6 Port SATA AHCI Controller
- Intel(R) ICH10D/DO SATA AHCI Controller
- Intel(R) ICH10R SATA AHCI Controller
- Intel(R) EP80579 SATA AHCI Controller
- Intel(R) ICH9M-E/M SATA AHCI Controller
- Intel(R) ICH9R/DO/DH SATA AHCI Controller
- Intel(R) ICH7M/MDH SATA AHCI Controller
- Intel(R) ICH7R/DH SATA AHCI Controller

Na intel stranici kad idem na download sekciju pa odaberem da trebam chipset, naon toga da je desktop chipset (gledao i po ostalima) i onda nudi da odaberem seriju chipseta, nudi serije od 2 do 6, pa npr X58, X79, 875P i takve, ali nema Z68 u ponudi... jel ona spada pod serije 6 ili?? pretpostavljam da da, ali nigdje ne mogu naci podatak da je Z68 intel chipset serije 6... ako i je tak, to mi je debilana, jer to je po meni serija z a ne serija 6 (a i razlikuje se serija 6 recimo p67, h67 i z68 tak da retardirano ak je sve to serija 6)

ok, sad sam našao podatak da je Z68 intel serija 6, i kad u toj seriji 6 skinem driver za ahci, ovo gore nabrojano su navedeni kontroleri za chipsete za koje je driver namjenjen i ne vidim da je serija 6 u toj prici... a to je inf fajl iz zip fajla koji je skinut sa ove stranice...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: zwer54. 10.01.2012. u 15:02.
zwer54 je offline   Reply With Quote