View Single Post
Staro 16.02.2009., 16:39   #50
darQ
I'm nightrider
Moj komp
 
darQ's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 718
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
To ti za laptop kupujes? ... onda je i Samy overkill

BTW ne znam jel imas mogucnost ugradnje mPCIe SSD-a, pa onda ostavis HDD za prostor, a SSD kao boot ... ofce i nofce jel
je, imam mini pcie port, dva štoviše
jedan koristim za wlan, kako i piše na samom portu, a drugi je predviđen za wwan, što naravno i piše na njemu...
e sad, jel bi taj wwan radio sa diskom...znam da sa wlan karticom sigurno ne radi, jer sam probao, kaže da kartica nema napajanje, da je radio off, onaj misteriozni 22 pin koji treba biti u high naponskom stanju je, naravno u low i ne mogu nikak dobit da proradi...
nisam niš konkretno uspio izguglati...
imam dell latitude d620

Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Ovo je kljucna potvrda onoga sto sam pretpostavljao:

"....BUT all MLC drives slow down when full...reason being they have to erase before write."

Znaci da zakljucimo, prikazani su rezultati SSD-a:
- na kojem ce biti ogranicen Throughput novijim FW-om
- na kojem nema nikakvih podataka, a nije niti koristen prethodno
- u kojima nema niti slova o Random Write/Read testovima
- o kojem nitko nema blage veze kako ce se ponasati pod tezim loadom
- u kojima su koristeni iskljucivo "Engieneering Sample" primjerci
- pouceni iskutvom SSD diskova ... hmmm

Mozda je bolje pricekat kvalitetnije rezultate testova ili mozda cak i ovaj trenutak:

"Indilinx is currently focusing on its third generation controller, codenamed "Jet Stream". It will feature ONFI 2.0 support and a SATA 6Gb/s interface, providing throughput of up to 600MB/s, with a target release date in the third quarter of 2009. Both Intel and AMD are working on new chipsets that will support 6GB/s."

Jedino cime bi mogli iznenaditi trziste jest cijena ... npr. <200$ ... onda bi ovo postao poprilicno zanimljiv segment (ponovni pad cijena ).

EDIT:

MSRP za 120GB model 469$
je, dost je to onak, škakljiv teritorij, svi testovi se rade na friškim diskovima, nitko ne piše kak disk radi poslije recimo 6-12 mjeseci...
iako tomy b kaže da njegov samsung nikad nije zatrzao, da je mogo prožvakat više neg procesor na laptopu

kak tvoj i-ram radi ?
si ti primjetio kakve probleme načete zubom vremena

što se mene tiče, ako je najgori zatrz na ssd-u podnošljiviji od najmanjeg zatrza klasičnog hdd-a, onda je to svakako korak naprijed
__________________
plug & pray

Lenovo L440

Intel iCore i7 4702MQ
16GB DDR3
Intel HD 4600 GPU
14-inch LED-backlit fHD IPS (1920 x 1080, 300 nit) matte display
Intel Wireless-N 7260, BlueTooth
Samsung 850PRO 1TB
Logitech M705
6cell baterija
Windows 10 Pro 64bit

Pošteni trgovci: 1, 2, 3, 4
darQ je offline   Reply With Quote