View Single Post
Staro 16.01.2018., 21:57   #3087
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
16" vidljive dijagonale u 4:3 omjeru i kante za koje vise nitko nema stol bih ipak naveo kao nedostatke

Daleko sam od CRT nostalgicara ali je poprilicno scary da je TN taj koji je prvobitno izbacio CRT na desktopu. U biti imamo srece sto su VA i IPS napredovali do tu gdje jesu.
Zapravo su gameri izgubili najvise tim prelazom,jer stare kante ako ista imaju onda su te gamerske finese koje su sada eto naucna fantastika za bilo koji tanki ekran.
Dakoko,razne tvrtke sa puno uredskih racunala su prvi koji su izbacili skatule te tako oslobodili radne stolove,ustedjeli velike sume na struji i zapravo dobili bolje monitore za obavljanje uredskih poslova,pogotovo u okruzenju ambijentalnog svjetla jer niti jedan ured ne radi u mraku.
Dakako,iza korporacija svi ostali pc-jasi su isli mijenjat monitore samo tada nisu bas svi profitirali sa zamjenim.
Bilo kako bilo tamo negdje do 2010 godine velika vecina je vec presla na lcd,osim nekih jel.
Drago mi je da imamo ips i va. Zapravo se ni malo ne ljutim kaj su stare kante iscezle. Da nije tako pa s cim bi se ja sada nasladjivao
Salu na stranu. Dobri ips ili va lcd-i (kao moj dell u2515h-je da sam morao promjeniti tri komada da bi dosao do primjerka s kojim sam zadovoljan) su dovoljno dobri za gotovo sve funkcije. Entuzijasti neka traze dalje.
Rista jel ima kakve sanse da skoro dobimo fald monitore? Po nekoj logici bi trebalo biti lakse kontrolirati backlight na nekom npr. 27" lcd monitoru nego na 65" televizoru

Zadnje izmijenjeno od: darkijas. 17.01.2018. u 06:34.
darkijas je offline   Reply With Quote