View Single Post
Staro 02.01.2018., 09:23   #363
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,748
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
A nekome niti glossy u odnosu na antiglare ekrane ne odgovaraju, to isto čini razliku u subjektivnom mišljenju o monitoru.
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Subjektivno da ali glossy nije objektivna mana nekog ekrana,vec samo vrsta izvedbe. Glossy meni osobno ponekad dobro izgleda. Boje izgledaju zasicenije i slika kontrastnija i "prozracnija" kao u vodi da pliva. Dakako refleksije pri ambi svetlosti tj u situaciji kada lcd najbolje moze prikazati svoje prednosti su ono sto se tesko moze prihvatiti,pogotovo na laptopima to grdo izgleda
Kao što sam i napisao, glossy ekran nosi svoju težinu u subjektivnom dojmu o nekom monitoru, zato je teško odrediti da li je nečije mišljenje vezano za taj glossy efekt ili ne. Čak i okolina u kojoj je smješten monitor itekako ima utjecaj na mišljenje jer ako netko radi u nekom mračnijem kutu sobe onda mu glossy efekt manje smeta nego nekome tko ima prozor iza leđa.
Ovo napominjem jer vidim da se za AOC, onaj 32" model za 1.800 kn pojavljuju različita mišljenja, doduše nitko ne spominje glossy ili mat ekran pa to samo napominjem da su sva iznesena mišljenja zapravo subjektivna, to opet spominjem jer je jedan moj kolega svojedobno "pljuvao" po odličnom Dellovom monitoru samo zato jer je Dell imao mat ekran a kolega je navikao na glossy.
Sinac je offline   Reply With Quote