View Single Post
Staro 04.08.2017., 10:46   #6
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,002
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Na zalost ne, imam trackpoint i touchpad na laptopu, to mi moze pomoci malo... Ali trackball mi bas nikako ne odgovara jer mi je preglomazan... Dok sam MX518 koristio, problemi sa karpalnim su otisli, no otkad sam presao na G602 me opet ulovilo...

Gledao sam malo jucer o cemu je rijec i fora je da mi na MX518 cijeli dlan legne i nema nigdje rupe, dok na G602 kad stavim cijeli dlan, onda donji desni dio dlana visi u zraku i to mi nenormalno smeta...
Zaboravi trackpoint i touchpad, nije to to.
Znači imaš problem veličine miša i možda nepravilnog držanja. Meni je dok sam koristio miša puno pomoglo kad sam skužio da ga kod pomicanja ne mičem iz zgloba nego da mičem cijelu podlakticu u laktu, znači zglob gdje je karpalni tunel da bude nepomičan. Naravno to traži prakse i dosta mjesta na stolu. Kasnije sam prešao na MS i onda na Logitech trackball, ali na manji model i to onaj s kuglicom na palcu. Minimalni pokreti ruke, kako je postaviš, tako je. Brzina rada nešto manja nego s mišem, preciznost tu negdje, palac se dosta pomiče. Zadovoljavajuće za prosječan rad.
Ako je trackball s kuglom gore za kažiprst/srednjak, tu opet imaš dosta pomicanja ruke i isti problem kao i s mišem. Nažalost, kupiti dobar trackball danas je isto skoro nemoguća misija. Probaj Logi M570 negdje posuditi ili isprobati, možda promijeniš mišljenje.
c-shadow je online   Reply With Quote