View Single Post
Staro 12.04.2017., 17:38   #20
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Mene ceka slicna zajebancija, mozda cak i gora. Imam isto FD R4 kuciste, istu CH6 maticnu, samo umjesto air coolera imam Kraken x52. E sad, posto mi se nije dalo cekati dok Ryzen stigne, montira sam AIO na trenutnu konfu, cisto da vidim kako ce se uklopiti. U procesu instalacije naravno okrenem cpu blok naopako jer mi je bilo nezgodno lomiti crijeva da ga "ispravno" montiram (da logo ne bude naopako). U biti triba sam samo rad okrenuti tako da crijeva dodju sa live strane al nvm. Straznji FD vent od 140mm (koji je inace sluzija ko ispuh) sam okrenija tako da puse u kuciste i dovodi hladan zrak na vrm-ove (posto vec nema cpu venta) i na radijator koji sa svoja 2 venta ispuhuje zrak van kucista. Sa prednje strane imam 2 x 140mm FD venta koji upuhuju zrak ali iza njih je gusti filter i hdd bay koji je prakticki krcat hdd-ovima. Tako da vrlo malo zraka efektivno dolazi u kuciste sa prednje strane, barem dok su ventovi na 5V, na 7V mi jos ne smetaju ali to je gornja granica moje tolerancije . Sa ovim setupom bi triba biti pozitivan pritisak u kucistu, sad jel to dobro ili ne - . Evo par slikica da vidite o cemu pricam, preporuke dobrodosle...


Sigurno ti je pozitivan tlak ali zadnji vent usisava prasinu vise od negativnog tlaka, zatim vruci zrak iz grafe gura nazad u kuciste a ne van , sve u svemu vise stete neg koristi , zapalite mirisne stapice u kucistu da si vizualno docarate sto se dogada

Jednostavno kupite sve ventove , dole i napred upuh a gore i straga ispuh , sve ispuhe low rpm a upuhe jace , ovisi o tom za sto vam treba.

Meni su u kucistu 2x 1070 u miningu na 60c , svakih 10ak dana propuhnem kuciste jer ne zelim kroz staklo prasinu ni najmanju gledat

Getriba94 je offline   Reply With Quote