View Single Post
Staro 25.10.2008., 18:29   #95
ZeljaOs
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 189
Citiraj:
Autor ABuser Pregled postova
Sad sam tek prvi put pročitao ovo - autoru topica, svaka čast na vodiču, no samo bih jednu stvar ispravio - najbolje brušenje (šmirglanje, jel) jest vodoravno u istom smjeru sa pločom (papirom) najmanje finoće, pa okrenemo za 90° i onda sa finijim tako opet u istom smjeru, pa onda opet finija, i za još 90. Ugl, tako se bolje polira jer se skidaju brazde napravljene prethodnim struganjem. Da, sad će netko reći da se onda naprave u drugom smjeru, ali nije tako, jer kako se ide na sve finije, one se s vremenom anuliraju. A kružnim pokretima nikad ne dobijemo toliko ravno. Doduše, ljudskom oku razlike nisu vidljive ako se dobro napravi jendo i drugo, i iskreno, ne znam čini li to veliku razliku u temperaturi, no mikroporoziteti su na mikroskopu itekako uočljiviji kod kružnih pokreta. Kažem, ne znam jel to čini razliku i 1 stupanj, ali eto, ako ćete htjeti još analizirati strukturu materijala, onda se radi kako sma napisao. A druga stvar - za one koji ne znaju, ako nemate doma polir paste, polirati se moze i pastom za zube, onom bez granula

P.S.Ako je nekto rekao nešto slično, ispričavam se, nisam čitao nakon prve strane ništa više, lijen sam
ja sam prije koji tjedan dana radio ovako, granulacije 600-800-1200 , na svakoj bih smirglao prvo u jednom smjeru, pa bi zarotirao cooler za 90stupnjeva i smirglao opet pa onda opet sve dok se nebih vratio do prvobitnog smjera, dvije tri ture po jednom papiru (od svake sam granulacije uzeo 2 papira)
nisam isao i polirati izgledao je puno bolje i bez toga a i spustile su se temp sto je najvaznije
ZeljaOs je offline   Reply With Quote