View Single Post
Staro 14.06.2018., 21:12   #3078
brmbo
Premium
Moj komp
 
brmbo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 187
Citiraj:
Autor vcendaki Pregled postova
a kolikoja znam oni su malo zakomplicirali to sklapanje računala otkada su ukinuli sve servise po trgovinama osim u zagrebu. Tako da sve komponente koje si izabrao oni povuku iz trgovina po sistemu da prvo uzmu artikl tamo gdje najduže stoji (mislim da im cijela firma radi na programu luceed pa se tamo izlista prodaja određenih artikala statistika i sl.) i onda iz svih trgovina što imaju po hrvatskoj šalju to u Zagreb na sastavljanje u servis. pošto tvoje računalo mora čekati red da dođe na sklapanje i onda ga još testiraju (stave windowse i odvrte burn testove i onda sve izbirišu). ako sve zadovolji onda to šalju u poslovnicu gdje je računalo naručeno. Nekoć je to išlo brže jer je svaka poslovnica imala svoj servis tamo ti sklope i to je to. Više ti se isplati da naručiš komponente i sam sklopiš, ako neznaš sklapati nekome platiš da ti spoji jer garanciju ovak i onak dobiješ po komponenti. Ako ti oni sklapaju onda ti zaljepe onu zaštitnu naljepnicu da ne možeš otvarati računalo(gubi onda garanciju) pa ako hočeš nadodavati npr. memoriju joj koji keks moraš odnjeti u dućan računalo da ti oni ugrade pa onda kučište šalju opet u zagreb da njihov servis to otvori i onda ti ugrade i vrate nazad. Tu uslugu naravno plaćaš ako memorija nije kupljena kod njih
Ma išlo je brže prijašnjih godina i iz Zagreba 3-4 dana i bilo bi tu ali sad se odužilo. Nije mi se dalo sastavljati jer matične nije bilo u ZD a sastavljanje priko 3000kn je besplatno.Naljepnica mi ne znači ništa kad iman garanciju po komponentama.
brmbo je offline   Reply With Quote