Tema: Hi-Fi
View Single Post
Staro 10.02.2019., 23:19   #9834
nonick
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
Citiraj:
Autor Lungz Pregled postova
2015.god tražio sam savjete ovdje u vezi kupnje i nadogradnje mojih Logitech Z-5500 (koji me služe vjerno već skoro 11 godina!) uparenih s Creative X-Fi Titanium zvučnom. Savjeti su rezultirali da sam kupio KRK Rokit 6 (nakon što sam ih poslušao u dućanu i zvučali su super) da pokušam "step it up" i rezultiralo je povratom istih nakon par dana jer su me doslovno uši bolile. Možda je stvar navike, ne znam, ali nisu mi nikako odgovarali. Mislim da su mi visoki tonovi jednostavno stvarali bol i nisam mogao slušati duže od par minuta. Nisam imao sliučno iskustvo sa zvučnicima nikada osim tada. I onda sam odustao od svega i eto još uvijek na Z-5500.

Evo došao je trenutak za sljedeći pokušaj. (isprobao sam i Z906 koji su kao novi Z-5500, ali su apsolutno lošiji i downgrade teški).

Razmišljam da kupim Audioengine A5+ i S8 sub, jer iskreno mislim da sam previše navikao na sub + jednostavno volim takav zvuk i eto. Tako da iako čitam da A5+ imaju dovoljno basa, rekao bih da bi meni ipak trebao sub.

Svrha:
- spojit ih na komp na postojeću Creative X-Fi Titanium karticu (koju sam također voljan zamijeniti ako ima potrebe)
- filmove uopće više ne gledam na PC-ju
- glazbu slušam gotovo isključivo na PC-ju i primarno želim da mi glazba zvuči bolje od Z-5500 za koje sam svjetsan da su krš za kvalitetnu glazbu (ali kad baš tako dobro gruvaju :P)
- gejming - navikao sam da svaki pucanj "osjetim", a ne samo čujem i stoga smatram da je sub "must have"

Dakle, gejming i glazba. Od glazbe slušam manje više sve, ali najviše hip-hop i EDM.

Z-5500 trenutno koristim kao 3.1, je mi prostor ne dopušta 5.1, tako da mislim da je 2.1 sasvim ok (iako mislim da je 5.1 vrh za gejming)

Vidim u Ronisu 3.589,00 Kn A5+ i 3.189,00 Kn S8 pa prije nego pokušam, zanima me mišljenje iskusnijih - hoće li ovo biti dobar upgrade u mom konkretnom slučaju?

Glazba će sigurno zvučati bolje, ali hoće li gejming biti jednako fun, hoće li i dalje "gruvat" kad hoću i generalno jel mogu očekivat neke probleme s ovim setupom, s obzirom da su Logitech plug and play manje-više?

p.s. Krk Rokit su imali "sweet spot" kao što svi monitori imaju i taj spot je bio baš ono mal, pomakneš glavu u stranu i već zvuči posve drukčije. To mi neodgovara, jer imam tendeciju mijenjati položaj sjedenja dosta i volio bih da mi zvuče jednako dobro kako god ja sjedio (kao što ovi Z-5500 ne ovise baš o položaju sjedenja).
Sličnu dilemu sam imao kod prelaska s prastarih Creative T5400 na nove zvučnike. Probao sam JBL LSR 305, no imali su konstantan hiss i previše "ubodno visokih pitcheva". Spojeni na Micca Origen G2 dac/preamp. Soundstage je bio odličan (prodajem ih ). Nakon toga sam probao Mackie MR524 - nemaju hiss, fali im basa (mrvicu), ravni su ko yamaha hs5. Probao sam audioengine A5+ - fali im basa, nisu otvorenog zvuka.
Išao sam na demo slušanje Edifier s1000db - odličan zvuk, fino izbalansirani, no imali su mali hiss koji se pojačavao s razinom glasnoće (dok nema reprodukcije zvuka) i veliki su. Edifier s880db je pak u razini Vanatoo T0, s mrvicu slabijim basom i postiže manje dB posebno preko bluetootha.
Na kraju sam nakon tri demo slušanja uzeo Edifier S350DB - odličan zvuk, dsp fino balansira između subwoofera i zvučnika, soundstage odličan, imaju dovoljno basa (smanjujem ga na -2dB , povezivost odlična (nema clippinga kod bluetootha). Oduševili su me na prvu i sve bolji su.
nonick je offline   Reply With Quote