View Single Post
Staro 25.01.2019., 18:04   #7982
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
A odakle ti sad to?
Ako se ispunjuje jamstvo onda se ispisuju svi bitni podaci pa tako i datum kupnje.


eto jedan od par relevantnih izvora:



"Nakon kupnje, trgovac mora pečatom i potpisom ovjeriti jamstveni list"
niti riječi za upisivanje ikakvih drugih podataka.



vjeruj mi, kada ti u datom trenutku stoji 25 ljudi u redu za razne upite, ovjere, reklamacije,
zadnja stvar je ti je upisivanje datuma i serijskih brojeva za raznu potrošačku elektroniku, radi se ono što se nužno mora (da se tako izrazim ) odnosno, žig i potpis i zaklamaš kupcu račun za jamstveni, fala ljepa đenja, dođitenamopet.


btw, kupovao sam grundig telku u emmezeti prije cca 5 god, dobil sam žig i potpis na jamstvenoj knjižici...

doma sam si upisao datum i zaklamao račun (nisam odmah primjetio prilikom preuzimanja na skladištu jbga), al nebu mene niko jebal da mi nekaj fali ak krepa tv.


osim toga, postoji još par primjera gdje se jamstveni list ne mora odmah ovjeravati prilikom kupnje, npr. uređaj ide na dostavu, a jamstvo se nalazi unutar uređaja, i naravno da trgovcu i dostavljaču ne dozvoljavamo otvaranje ambalaže, nego se kupac uputi da kada raspakira tvorničku ambalažu, naknadno dođe ovjeriti svu dokumentaciju (ukoliko ne želi otvoriti proizvod u tom trenutku).


ponavljam, jedno je slovo na papiru, drugo je praksa.


ako išta drugo, branša trgovine i rad sa kupcima su me naučili da si čuvam guzicu i da su ljudi gamad

sreća pa moja trgovačka pustolovina uskoro završava
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.

Zadnje izmijenjeno od: BSA<AK-47>. 25.01.2019. u 18:11.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote