View Single Post
Staro 18.09.2010., 00:48   #1
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
Problemi sa zvucnom karticom (zvucnicima),pomoc hitno!

Dakle,imam problem s zvucnicima. Problem je nastao prilikom slabijeg udarca u straznju stranu kucista na podrucju rupica gdje zapravo nema nijedne komponente,dakle udarac je bio kontrolirani odnosno nije pogodio direktno u zvucnu.

Opis problema: Nakon toga udarca kroz slusalice se cuo šum,vise kao krckanje,nesto slicno kada se na TVu pojavi snijeg.

Nakon mozda 30ak sekundi PC se sam restartao,no znao se restartati sam od sebe i prije udarca.

Naime,udarac je bio blize grafickoj nego zvucnoj koja je intergrirana na maticnu.

Otvorio sam PC i probao naci mozda kakvo ostecenje,neki spaljeni dio oko zvucne i da li napajanje ima miris paljevine,no nista. Osjetio sam malo drukciji miris oko zvucne,ali pretpostavljam da je to oko prasine oko nje jer bas nema miris na nesto sprzeno.

Molio bih da ne ispitivate kako je udarac nastao,nije od napucavanja kučišta iz bijesa ili nesto slicno,uglavnom slucajni udarac.

Komp sam restartao nekoliko puta,pustio da se ohladi no problem se nastavlja javljati.

Zvucnici su Logitech 5.1 X530 i bila bi nevjerojatna sreca da su krepali bas nakon udarca. Isto tako kod njih nije bilo niti krckanja niti bilokakvih zvukova koje bi oni eventualno "pokupili" od napajanja ili drugih komponenata.

Samo jos da napomenem,prilikom reproduciranja glazbe da bi poblize uocio problem,ponekad se mozda na pola sekunde cuje normalan zvuk,znaci krcanje i onda odjednom medu tim šumovima zacuje cisti zvuk.

Nemam bas mnogo ideja,sve ostale komponente u racunalu rade sasvim normalno niti se pojavljuju bilokakvi zvukovi,tipa glasno brujanje venta.

Zvucna i nije toliko skupa no zanima me da li je problem negdje drugdje,dakle maticna koja bi mozda mogla otici nakon nekog vremena koristeci PC.

Zvuk mi je poprilicno bitan pa bi trebao brzi i odgovor koji bi pomogao.

Nixis je offline   Reply With Quote